ijzerwaren en Gereedschappen Echte Hotspurschoenen a f 14. - Sterke Shillcockschoenen,,,, 7.75 J. L. H. SMITS Co. G. J. EILERS Co. verkieslijk zou vinden als Theo zoo bijzon der Hollandsch was, werd hij voor deze vrijpostigheid met een zoo vernietigenden blik uit de beeldschoone oogen van de harts tochtelijke vereerster der duistere Muze beloond, dat hij zich ter grootte van een worm voelde en zich oogenblikkelijk in zijn schuilhoek terugtrok, om daar den verderen avond alle helsche folteringen van een ver- teerende jalouzie door te staan. „Indien het je schikt," zoo sprak het Oudste Lid verder, „zou ik nu graag de tweeling ontmoeten, van de kleine keelver- zachter, welke ik zoo juist heb verschalkt, om dan met nieuwen moed verder te gaan." Eenige dagen later dan, zoo sprak de no bele Grijsaard, zich de lippen nog eens aflik kend, verder, ontmoette Miel, bij een van zijn eenzame ronddolingen, ter vermeerde- rng van zijn ramspoed, zijn hartsgodin, echter vergezeld van den dichterlijken Theo. Wie schetst zijn blijde verbazing, toen Lizzy, in plaats van hem met koele groet te passeeren, vol enthousiasme op hem toetrad en sprak: „Heb je het groote nieuws van Bastasofsky al gehoord?" Bastasofsky nu was de groote Rus, die Theo zich als voor beeld had verkoren, en wiens tot in den treure uitgemeten groote hoedanigheden den armen Miel zoover den keel uit hingen, dat de naam alleen reeds voldoende was hem onpasselijk te maken. „Neen," antwoordde hij dan ook, terwijl een lichtstraal van hoop hem uit de oogen blonk. „Is hij dood?" „Dood, waarom zou hij dood zijn. Neen het schitterend nieuws is, dat tante erin geslaagd is hem te bewe gen, op een onzer letterkundige avonden te verschijnen. En tante zei, dat hij volgens haar meening niet zou zijn gekomen, als zij niet gezegd had, dat Theo ook aanwezig zou zijn Volgens tante heeft hij zich uitge laten, alsof Theo de eenige zou zijn, die hem feitelijk begreep." „Dat moet inderdaad heel prettig zijn," mompelde Miel, met een blik vol kwalijk verborgen afgrijzen. Doch zoo ver kan ware liefde den mensch vervoeren, dat hij zonder aarzelen beloofde dit Geestesfeest niet te zullen missen. Eindelijk dan was de groote middag daar. In plaats van zijn Zaterdagmiddag nuttig te besteden met lichte athletiekoefeningen voor den grooten wedstrijd, die hem den volgenden middag wachtte, begaf de goede Miel zich, zij het dan ook met looden schre den, naar de villa van mevrouw Heuvelingh- Willinge, waar de ontmoeting der beide geesten, Bastasofsky en Theo, door een tal rijk opgekomen schare met inspanning werd verwacht. Miel nam terstond zijn gewone observa tiepost in en zat met de vroolijke gelaats uitdrukking van een ter dood veroordeelde zijn omgeving in het algemeen, doch Lizzy in het bijzonder, aan te gapen. Daar trad, onder een zacht beschaafd, doch enthousiast applaus, de lang ver wachte groote man binnen. Met een gezicht, door trots uit zijn gewone ijzige uitdrukking ontdooid, stelde de gastvrouw den illuste- ren Meester aan de kopstukken uit het ge zelschap (dus niet aan Miel) voor. Als bonne bouche werd Theo bewaard, en, met de woorden: „Het is mij een eer en vreugde den Grooten Leider van de Rus sische Mystiek in kennis te brengen met den Opkomenden Vertegenwoordiger van diens Hollandsche Kunstrichting", werd Theo den Grooten Man als een aantrekkelijk hapje toegeschoven. Met een zelfgenoegzaam lachje sprak het genie: „Inderdaad erken ik aan de groote Russen veel verschuldigd te zijn. Zoo heb ik Warmoesstraat 42, Amsterdam. OP ELK GEBIED. WESTEINDE 23, AMSTERDAM minus de 10 °/n A.F.C.-reductie. IMPORTEURS DER 7 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 7