VAN WANHUM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Jac. DE BOER 's Zaterdags in 't bitteruur, Komt daar wie maar kan En al is de prijs wat duur, Men drinkt een extra dan. Maar men drinkt geen sterken drank Onder 't druk gepraat, Neen, dat is bouillon Goddank. En als men naar huis toe gaat, Dan zeggen ze: Refrein als voren. Na een zege drinkt men blij Daar een kroesje melk Fosco der Amstel Brouwerij, Dat is zoo goed voor elk. 's Avonds speelt men dan billard Bij een kopje thee. Vond men 't in 't begin wat hard, Nu zingt men heel tevree: Ja, we hebben geen dorst meer 'We hebben geen dorst meer vandaag, Vroeger knobbelden z'een rondje Om cognac met een klontje Of om een glaasje Port. Nu drinken ze nooit meer bitter De neuzen worden steeds witter. Maar ja, ze hebben geen dorst meer Ze hebben geen dorst meer vandaag. De begaafde doch bescheiden dichter van bovenstaanden krijgszang heeft mij dringend verzocht zijn naam te willen verzwijgen, daar hij anders vreest lastig te zullen wor den gevallen met tallooze aanvragen voor het vervaardigen van feestzangen voor brui loften en partijen. Natuurlijk voldoe ik gaarne aan dit verzoek en hoop, dat de groote onbekende nog dikwijls last moge hebben van dergelijke dichterlijke spat aderen. RED. Spel en liefde. (Vervolg). Op een dier bals, georganiseerd „ten bate van", waar vooral op kleinere plaatsen vriend en vijand zich vereenigen, verscheen de Cultuur draagster met een nichtje; aan een beschrijving van de buitengewone be koorlijkheid zal ik mij niet wagen. Genoeg, dat deze meer dan voldoende waren om de arme Miel bij den eersten oogopslag hope loos verloren te doen zijn. Zijn geluk kende geen grenzen toen hij het onuitsprekelijk genoegen genoot, door een niet al te vijan dige soortgenoot van de tante aan het nichtje te worden voorgesteld. Doch wie be schrijft zijn bittere smart, toen hem reeds bij de eerste kennismakng bleek welk een vurige aanhangster zijn uitverkorene bleek te zijn, van de door hem verguisde theoriën van tante. Hoever echter de liefde den mensch kan voeren, blijke uit het feit, dat Miel van de eerste de beste gelegenheid gebruik maakte zich als lid van de Letter kundige Club te doen voorhangen. Geen bijeenkomst werd door hem overgeslagen, hoewel zijn eenige uitspanning vrijwel daar in bestond, dat hij zich in een hoek tusschen de piano en het buffet wrong, waarvan hij een ongestoord, doch rampzalig uitzicht kon genieten, niet alleen op de heerscheres over zijn hart, doch tevens op zijn rivaal, de jeugdige dichter en novellist Theo Prinsen. Deze jonge man behoorde tot de school der mystieke Russen, en werd door de Letter kundige Clubleden vooral daarom vereerd, omdat hij zoo bijzonder Russisch was. Toen Miel eenmaal tot Lizzy, (ik vergat nog steeds je mede te deelen, dat de naam der bewuste jongedame Lizzy was), de opmer king durfde te maken, dat hij het wel zoo Commissionairs in Effecten \erzilverinfl van Coupons TILEFOON 31543 Specialiteit in PIJPEN St. Nicolaas-cadeaui. 6 Sigarenmagazijn SOPHIALAAN 49, AMSTERDAM tegenover EGGERS Telefoon No. 26003 88 Ruime keuze in A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 6