Want dan bedenken wij heel even Dat haast een dertigjarig leven Die club tezamen bindt, En dat wij, elven, thans vermogen Haar naam, haar plaats weer te verhoogen, „Als A.F.C. maar wint!" Dan denken wij niet aan ons zei ven; Dan zijn wij samen met ons elven Eén lichaam, eensgezind! Wij kennen dan gevaar noch klachten, Maar ons bezielt slechs de gedachte: „Als A.F.C. maar wint!" Bij God! Wij laten niet verscheuren Die oude rood- en zwarte kleuren Die elk van ons bemint.- Vooruit! Zet op elkaar je tanden, Haar toekomst ligt in onze handen! Dat A.F.C. weer wint!! NICO. A. F. C. I-V. V. A. I. (2-1). Na een aanvankelijk zenuwachtig heen en weer getrap komen beide partijen er meer in en ontwikkelt zich een enthousiaste strijd, met V.V.A. iets meer in den aanval. Als er een kwartier gespeeld is, lost P. Bos een keihard schot op doel, dat Cohen val lende wegstompt. Conijn vangt den bal op en schiet hem nogmaals in, weer slaat Cohen weg, maar dan komt Bolten als een wervel wind aanstuiven en glijdt den bal in het doel (10). V.V.A. geeft niet op en valt onstui mig aan, zoodat onze verdediding alle zeilen moet bijzetten om onheilen te voorkomen. Bij een algemeenen aanval op ons doel stompt Pim Versluys den bal weg, maar tegelijkertijd valt Kamp een V.V.A-er in den rug aan. Penalty! Een oogenblik van onvergetelijke spanning. Steur plaatst zich achter den bal, zet hard in, doch Pim redt meesterlijk. Door een plotselinge regenbui wordt vijf minuten gepauzeerd. Als dan weer begon nen is, komt A.F.C. heftig in den aanval. Conijn komt alleen voor doel, maar wordt door Drijfhout op unfaire wijze opzij gezet. Weer penalty, maar nu voor ons. Ascher- man voltrekt het vonnis en geeft Cohen geen schijn van een kans (20). Even daarna is het rusten. Na de hervatting gaat het spel weer ge lijk op en het spel golft zeer snel op en neer. Na 19 minuten weet V.V.A., gebruik melkende van een moment verwarring in onze achterhoede, een tegenpunt te scoren. Dan komt A.F.C. weer in den aanval. Kali werkt zich door de verdediging heen, doch als we hem denken te zien doelpunten, schiet hij juist tegen den uitloopenden Cohen aan. Dan komt er een angstig mo ment voor de talrijke A.F.C.-supporters als er achter elkaar vier corners op ons doel worden genomen. Pim stompt den bal echter telkens weg. Nadat Pim nog enkele malen handelend is opgetreden, komt het einde met een zwaarbevochten 21 overwinning. CHARLEY. Een mislukte dag in 't Gooi. Het Gooi IIA.F.C. III. Doordat er gewacht moest worden op een bal, stelde A.F.C. 3, voor dezen wedstrijd zoo sterk mogelijk samengesteld, zich om half drie alsvolgt op: Ruys Hermans J. Aland v. d. Heide Workum Hubbelmeyer Haasdijk Brusse Dirksen Greve Knopper Het Gooi begint met eenig overwicht, doch onze achterhoede keert het gevaar en de halflinie verplaatst het spel naar de Gooi helft. Onze voorhoede speelt keurig samen. De linkerwing Knopper-Greve is zeer ge vaarlijk en maakt het de Gooi achterhoede danig lastig. Ontelbaar zijn de keeren, dat Greve na goed opbrengen bijna vrij voor doel komt, doch steeds faalt hij op het be slissende moment. De hoofdoorzaak leek mij wel, dat hij te hard wilde schieten in plaats van kalm en tactisch in te zetten. De Gooiers spelen een doortastend doch fair en snel spel, waardoor onze achterhoe de voortdurend in moeilijkheden komt. Her mans moet het meerdere malen tegen de snel spelende vleugel afleggen. Als hij A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 3