De Waal's Mnstrie Handelsrereemglng Generaal Vetterstraat Telefoon No. 21810 AFDEEL1NG BRANDSTOFFEN A. HAASDIJK Die werden uitgenoodigdA. F. C. en V.V. A. Dat was nu 's iets bizonders, waar heel het dorp van sprak, De feestcommissie, hoogbehoed en uitgedost in frak, Haalde de bezoekers van den trein en leidde ze terstond Het dorp in, naar het hoofdkwartier. Daar stond De Purmerendsche hofkapel, met keur van instrumenten, Die daverde het Wilhelmus uit en vroeg niet eens om centen. En toen begon de grap eerst recht, men vormde fluks een stoet, Voorop de oempa's, dan de commissie in rok en hoogen hoed, Vervolgens het A. F. C.-bestuur en dan de roode truitjes, Terwijl de stoet gesloten werd door Jan Lindeman met zijn luidjes. Zoo ging het 't heele dorp door, Schaf statig als een pauw En Takes liep met een gezicht van ,,kom op, wat wou je nou", En ook de jongere luidjes voelden zich zeer geïnspireerd, Veel Purmerendsche schoonen werden fluks geannexeerd En er werd braaf gesprongen, op het be kende lied Van „alle dagen bruine boonen is ook zoo lekker niet". Maar eindelijk en ten leste kwamen we toch op 't terrein En verbeidden daar met ongeduld het wach tend sportfestijn. De Burgervader trapte af ,de wedstrijd was begonnen, Helaas, dat ik niet schrijven kan, dat hij ook werd gewonnen. Natuurlijk liep 't ons weer niet mee, wel scoorden we tweemaal tegen, Doch d' een was hands en d' ander offside, zoodat V. V. A. de zege Met één nul wist te bevechten, het was jammer, wis en zeker, We hadden nu een reuzensof en V.V.A. den beker. De feestvoorzitter, die wel eens naast Cicero had geslapen En die van voetbal minder wist dan van koeien en van schapen, Overhandigde den beker met een gloedvolle rede En Lindeman nam haastig het „schoone" kleinood mede. De spelers, niet tevreden met hun gekraakte leden, Begonnen zich nu fluks met een dansje te vertreden En toonden Purmerend en vooral Purmer's burgeressen, Dat ze behalve voetballen, ook heel goed konden „jazzen". Het ging me werkelijk aan het hart, dat ik zoo vlug moest scheiden, En dat 'k me ter vergadering in Parkzicht moest laten rijden. De rest beloofde te volgen met het tram metje van 8 uur, Doch werden per abuis in de verkeerde richting gestuurd En bleven toen maar hangen in het schoone Purmerstein En haalden om 10 uur net nog den aller- laatsten trein, Onder achterlating van neen, de namen wil 'k verzwijgen, Die konden van Purmerend maar niet ge noeg krijgen. Hoe die zijn thuis gekomen, de duivel zal het weten, Bezorging aan huis zonder eenige prijsverhooging. Opslagplaatsen Sloterstraatweg deClercqstraat 92, Amsterdam Boek-, Muziek- en Kunsthandel LEESBIBLIOTHEEK 4 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 4