VAN WANKUM MEYER Keizersgracht 537, Amsterdam Commissionairs in Effecten r Verzilvering van Coupons JAC. DE BOER r Van hetgeen er in deze overgangsperiode is gebeurd wil ik in de eerste plaats memo- reeren de onderlinge athletiek-wedstrijden op ons terrein, die echter wegens onvol doende voorbereiding niet het verwachte succes hadden, alhoewel de deelname zeer bevredigend was. Een volgend jaar beter. Dan de feestweek. Hierover zal ik maar met al te veel zeggen, want wie veel zegt, heeft veel te verantwoorden en dat doe ik in dit geval liever eens niet. Huize Eggers, den meesten A.F.C.-ers niet onbekend, was bij die .gelegenheid herschapen in een dans huis en na een nauwgezette studie ter plaatse, gedurende een reeks van dagen, heb ik tot mijn leedwezen moeten consta- tfer^,n' ^at vele jonge (en zelfs ook oudere) A. F. C.-ers het verder hebben gebracht in de danskunst, dan ze het waarschijnlijk ooit met voetballen zullen brengen. Dit stemt me droevig, want eerlijk gezegd, ik vind voetballen mooier. Klassieke dansen laat ik natuurlijk buiten beschouwing, doch daar van heb ik in de feestweek drommels weinig gemerkt. Integendeel, ik zag slechts de hypermodernste danzen, gejazzt, gejimmied of gehobbeld (al naar gelang van den leef tijd der slachtoffers) op bruine boonen- en bananas-melodieën. Ik heb er een week nachtmerries van gehad. En dan is me nog wat opgevallen. Ik heb jongelui meer dan 4 uur achtereen onafgebroken zien dansen en dan wilden ze eigenlijk weer van voren af aan beginnen. Zie je, dat snap ik nou met. Als diezelfde dansekaters anderhalf uur tegen een balletje moeten trappen, zijn xvr en ze zoowat op apegapen. Wie kan me dit verklaren? Ongetwijfeld zou de A. F. C. met de juiste oplossing van dit raadsel zeer gebaat zijn. Dan moet er gedurende de feestweek nog een A. F. C.-vischconcours gehouden zijn. Naar ik echter van goed ingelichte zijde ver- 4 neemt, moeten diverse deelnemers dit even wel meer als een slaapconcours hebben op gevat, met het noodlottig gevolg, dat een paar outsiders, die nog nooit gevischt had den, met de prijzen gingen strijken. Het geen al weer niet pleit voor de vischcapaci- teiten van onze cracks. Ik meende nog wel, dat deze op het gebied van blei en witvisch specialiteiten waren. Ook moet het bij de prijsuitdeeling niet bijzonder eerlijk zijn toegegaan. De Redactie ontving hierover dan ook een zeer uitvoerig ingezonden stuk, met technische beschrijvingen en maattee- keningen van diverse soorten zoetwater visch. Waar de A. F. C. echter geen visch- college, doch een voetbalvereeniging is, heeft ze gemeend dit stuk niet te moeten plaatsen, waarin ik haar groot gelijk geef. Waar zouden we anders blijven? Het zou dan spoedig stukken regenen over billard-, schaak- en bridge-problemen en die kunnen we in „de Schakel" niet pruimen. Na de feestdagen speelden we een friendly game tegen V. V.A. I. We waren zeer onvolledig, terwijl de feesten de meeste spelers nog in de beenen schenen te zitten. Ons spel leek op niets en we verloren dezen minder prettigen wedstrijd met niet minder dan 81, hetgeen eensdeels ook te wijten is aan het feit, dat Pim een geblesseerde hand had en dus niet op volle kracht keepte. De week daarop speelden we tegen de Spartaan I en wisten, zij het dan ook niet geheel en al verdiend, met 10 te winnen. Pim was weer in puike conditie en ook Kamp was goed op dreef, doch vooral in de voorhoede rammelde het nog geweldig. Wat bij onze spelers zoo fnuikend is, is dat ze altijd wachten tot de bal bij hen komt. Na tuurlijk is dit een geheel verkeerde taktiek. Er moet vlugger gestart en veel meer op den bal gezeten worden. Niet eerst kijken wat de tegenpartij doet, doch direct er op zit- Gereserveerd voor: llllllllllllllllllllllllllllllTELEFOON 31543|||j|||||j|||||jij||j||jjjy|j|j|y| Tabak- en Sigarenmagazijn Sophialaan 49, Amsterdam 2 N.V. Drukkerij ,,'t KOGGESCHIPAmsterdam

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2