mijn opstel. Zien onze adverteerders resul taat van hun annonces? Laat ons de groote advertentie, welke een antwoord geeft op de vraag waar ons een oogenblik te verpoozen na afloop van de wedstrijden, buiten beschouwing laten. De redactie van dit blad ziet deze kwestie per soonlijk en energiek onder de oogen. Maar de overige adverteerders? Indien ook deze zien, dat hun dubbeltjes een juiste belegging gevonden hebben, dan zullen ze bereid zijn hun annonces te conti- nueeren en hiermede staat of valt onze Schakel". Daarom wil ik bij deze alle A.F.C.-ers en tevens voor zoover de advertenties betrek king hebben op zaken van huishoudelijken aard, de echtgenooten en moeders onzer spelers opwekken, wanneer eenigszins mo gelijk, onze adverteerders te bevoordeelen. Hiermede is ook de A.F.C. gebaat. ENTHOUSIAST. Van Bat en Bal. Het door mij beloofde verslag over den toer onzer cricketers in Duitschland moet helaas achterwege blijven. Stof is er natuur lijk genoeg, maar hoofdzakelijk stof, waar over je liever maar niet meer spreekt. Hier mede wil ik nu niet zeggen, dat de lui geen pleizier gehad hebben. De vele kiekjes, die ik gezien heb, bewijzen het tegendeel. Er zijn zelfs menschen, die nog pret hebben van hun Berlijnsche trip. Maar uit sportief oogpunt is de toer een volslagen mislukking geweest en is duidelijk gebleken, dat Duitschland voor cricket nog niet rijp is. De A.C.C. heeft de laatste weken een veel bewogen periode achter den rug. Er is wat je noemt groote opruiming gehouden. Veel wil ik er hier niet van zeggen. Het ergste vind ik echter, dat de buitenwereld denkt, dat de A.C.C. na het hartroerend afscheid van Beuth zoo half en half op apengapen ligt. Ik kan echter verzekeren, dat niets minder waar is en geloof integendeel, dat we nu juist op den goeder) weg zijn en dat voortaan ook bij de wedstrijden van het eerste elftal dezelfde gemoedelijke stemming en prettige verstand houding zal heerschen, die de matches van het tweede en derde elftal steeds in zoo hoo- ge mate kenmerkt en die voor het spelen van cricket ook een eerste vereischte is. En dat wij ook zonder Beuth er nog wel iets van terecht kunnen brengen, liet het eerste elftal j.l. Zondag zien, door Albion met niet min der dan innings te kloppen. Bravo, een knap stukje werk! Hiermede is voor de A.C.C. een nieuwe periode ingeluid, een periode van vriendschappelijke gemoe delijkheid, die naar ik hoop nog heel lang moge duren. In het volgende nummer hoop ik een over zicht te geven van de verrichtingen onzer diverse elftallen in het afgeloopen seizoen. Ik hoop dan ons tweede elftal als kampioen van haar afdeeling te kunnen complimen- teeren. VETERAAN. Aan de Spelers. Ten einde een overzicht te krijgen over het aantal spelers, dat in het komende seizoen voor een elftal in aanmerking wenscht te komen, zal de Elftal-Commissie gaarne ten spoedigste schriftelijk vernemen, welke leden regelmatig wenschen te spelen. Het is voor de Elftal-Commissie werkelijk ondoenlijk iederen speler persoonlijk te vragen, of op hem gerekend kan worden. Temeer als straks de scholieren van de Zeevaartschool het spelersaantal komen vergrooten, is het drin gend noodzakelijk, dat de Elftal-Commissie precies weet over welk materiaal zij beschikt. In voorgaande jaren is dit verzoek ook tot de spelers gericht, doch werd hiermede dik wijls de hand gelicht. Nu is dit absoluut on mogelijk. Wie spelen wil, zende omgaand een schriftelijk bericht aan den secretaris der Elftal-Commissie I. H. Galavazi, Nassau- kade 129. De identiteitskaarten zullen bin nenkort rondgezonden worden en alléén aan die leden, van wie bericht is ingekomen. Trainerfonds. Door giften hiertoe in staat gesteld, heeft de A.F.C., althans voor eenige maanden, een trainer kunnen engageeren. Het is echter licht te begrijpen, dat willen wij, dat de training hare uitwerking niet zal

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 5