heid de wedstrijden helaas niet had kunnen bijwonen en die me verzocht, of ik misschien zoo goed zou willen zijn een paar regeltjes hierover in „De Schakel' te willen schrijven. Na de derde haring voelde ik me bijtrekken en na nog een groote bom te hebben ver werkt, voelde ik me weer in puike conditie. Ik leende een potlood en geïnspireerd door het zachte gekreun der 3 harinkjes, die in mijn maag een zeer levendige conversatie schenen te voeren, zette ik me aan den arbeid. Laat ik beginnen te zeggen, dat de wed strijden een groot succes zijn geweest. Na tuurlijk had het nog beter kunnen zijn, het weer had wel wat mooier kunnen zijn, de regeling liet wel iets te wenschen over, we hadden bij de loting niet moeten verliezen, enfin, een Nurks zou nog tal van andere aanmerkingen hebben. Maar toen ik het fees telijk gepavoiseerde terrein betrad en de tri bunes zich aardig begonnen te vullen, voelde ik me fijn, en toen onze jongens tegen D.E.C. de leiding namen, was ik heelemaal lekker. Jammer, dat, ondanks het schitterend keepen van Versluys, D.E.C. gelijk wist te maken, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindig de en wij bij de loting met de bekende A.F.C.-pech er natuurlijk weer naast grepen. Ongetwijfeld zouden onze jongens in den eindstrijd tegen V.V.A. een veel beter figuur hebben geslagen dan D.E.C., dat totaal uit gespeeld bleek. Er werd door ons met frissche opgewektheid gespeeld en het vertrouwen, dat velen in onze ploeg stelden, bleek volko men gerechtvaardigd. Over alle linies vlotte het samenspel heel aardig. Er zat eenheid in het elftal, meer dan we dit het laatste jaar zagen. Men bespeurde nu reeds de leiding, die door trainer Angermair aan het elftal gegeven wordt. Het langdurige, en voor nevenspelers dikwijls zoo fnuikende gepingel, kwam haast niet voor. Men gaf op tijd af, al ging dit dan ook niet altijd precies zooals men dat wilde. Het gevolg van dit, over het geheel sluitende spel, was dan ook, dat men zich ontelbare „geheide" kansen wist te scheppen, die echter alle onbenut bleven. Dit laatste is nog het zwakke punt in de voor hoede. Wanneer de trainer de menschen nog kan bijbrengen hoe voor doel te handelen, dan is ons eerste elftal een ploeg, die in de competitie zeker van zich zal doen spreken. Hierna kregen we den wedstrijd V.V.A. Ajax. V.V.A. vertoonde een enthousiast en doortastend spel, waartegen de mat spelende Ajaxieden geen kans hadden. Onverwacht, doch geheel verdiend won V.V.A. met 21. De eindstrijd V.V.A.D.E.C. was een slappe vertooning. D.E.C., dat al haar kruit tegen ons scheen te hebben verschoten, pres teerde vrijwel niets. Tot rust kon het zich met veel geluk nog staande houden, doch toen zakte het in als een kaartenhuis en V.V.A. won zooals het wou. Het werd 40. doch het had evengoed het dubbele kunnen zijn. Oom van der Schaaf reikte met een toe passelijk speechje den beker uit en hiermede waren de A.R.O.L.-wedstrijden voor dit jaar geëindigd. Laten wij hopen, dat deze wed strijden het volgende jaar een nog grooter succes zullen hebben. VETERAAN. Aan de lezers van „De Schakel". Neen, niet over voetbal, noch over cricket of andere sport van hoofd en spieren wil ik het in dit artikel hebben. Deze regelen hebben tot onderwerp de financieele zijde van het bestaan van „De Schakel". Schrik niet geachte lezer of lezeres, er zal geen aanslag gedaan worden op uw portemonnaie. Luister slechts. Sinds het verschijnen van het eerste num mer van ons blaadje mocht worden gecon stateerd, dat het stichten van een clubnieuws een goede gedachte geweest is. „De Schakel" is inderdaad een schakel in de ketting, welke de goede A.F.C.-machine loopende houdt. Weliswaar kunnen wij niet bogen op het feit, dat ons blad „in het grootst aantal ge zinnen gelezen wordt", noch minder zouden wij onze oplaag aan een accountantsonder zoek willen onderwerpen, verre van dien. Het intellectueele gehalte van onze lezers schaar echter is zóó puik, dat de redactie en de medewerkers hierdoor ruimschoots ver goed worden voor het feit, dat van hun pennevruchten slechts door een zoo gering aantal lezers wordt genoten. Op dit qualita- tief zoo hoog staande lezerspubliek wensch ik thans een beroep te doen. Voor het voortbestaan van „De Schakel" en het bestendigen van het boven gememo reerd succes, zijn wij aangewezen op onze adverteerders en nu kom ik tot het doel van

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 4