Een elftal is als een fijn uurwerk, waarvan de radertjes precies in elkander moeten passen. Elke speler moet daarom precies weten wat hem te doen staat. De meeste spelers vergeten nog steeds te veel, dat niet altijd de bal hoofdzaak is, doch de te genpartij en dat het dikwijls beter is den bal te laten loopen, dan hem te spelen. Door juist toegepaste combinatie kan men de tegenpartij dusdanig afmatten, dat de overwinning tenslotte niet kan uitblijven. Een elftal moet verder bestaan uit 11 vrien den, die zich voor elkaar opofferen en voor elkaar de kansen scheppen. Solospel is uit den booze. Hoofdzaak is het hoofd gebrui ken en het hoofd koel houden. Nooit over ijld spelen, eerst uitkijken en nadenken, en dan den bal afgeven. Men moet den tegen stander naar zich toe lokken, waardoor de nevenspeler zich vrij kan opstellen en dan op het laatste moment dezen den bal toe spelen. Hierin ligt het geheim van het sa menspel. Dat dit alles zeer vlug moet ge schieden, behoeft geen betoog en juist dit snel denken en handelen leert men ook door geregelde training. Voor het spelen van wedstrijden moet het elftal volkomen vertrouwen in zijn eigen kracht heben. Dit absolute vertrou wen, dat slechts door trainen kan worden gewonnen, is het vertrouwen in eigen kun nen, dat moet worden gesteund door den heiligen wil om te winnen. Ambitie, geen persoonlijke, doch werkelijk club-ambitie voor de good old A. F. C., daarin ligt de sleutel tot het succes. Tenslotte is noodig een volslagen en be- langlooze medewerking van alle leden, ook van niet-spelers, vooral ook waar het fi- nancieele opofferingen betreft. Dit zijn in het kort de woorden van Herr Angermayer. Laten we allen, zoowel spe lers als niet-spelers, deze woorden ter harte nemen. Laten alle spelers, jong en oud, toch zoo geregeld mogelijk de trai ningsavonden bezoeken. Weliswaar is het nu vacantietijd en is het wat warm, maar ieder rechtgeaard A.F.C.-er behoort toch minstens ééns in de week te komen trai nen, ook al moet hij daarvoor misschien zijn cricket, of zijn meisje of zijn roeiboot in de steek laten. Het voetbalseizoen is er weer voor we het weten. Nog maar 4 weken en dan vinden reeds de seriewed strijden op ons veld plaats. Komt daarom allen in grooten getale, zoodat wanneer de competitie begint, we beschikken over goed getrainde, ingespeelde elftallen, die met vol vertrouwen den strijd kunnen aanbin den. Nog is op het oogenblik van de com petitie-indeeling niets met zekerheid te zeggen, doch de waarschijnlijkheid is groot, dat we het volgende seizoen direct van de tweede klas naar de eerste kunnen pro- moveeren. Zoodat we dus bij ons 30-jarig bestaan dit weder als eerste klasser zou den kunnen vieren. Daarom jongens de handen aan den ploeg en zorgt, dat dit ideaal wordt verwezenlijkt. Daarom traint, traint serieus en regelmatig en succes zal niet uitblijven. VETERAAN. Uit Duitschland. Düsseldorf, 27 Mei 1923. Hemelvaartsdag. Bij wie zou men zich beter amuseeren, dan onder een troepje Hollanders, speciaal onder voetbal lers, al zijn het dan geen A.F.C.-ers. Daar om naar Hamburg gestapt, om den wed strijd DuitschlandHolland te zien. Een „Enttauschung", zooals U zult weten: 00, een pover resultaat, en daarbij niet dat heerlijke enthousiasme, zooals bij Hol- land-België, dat ik slechts schriftelijk mocht genieten uit de kranten. Zelfs onze oud-clubgenoot Addicks deelde in de malaise. Én daarbij te denken, dat de man met het schot op de tribune zat Gij, Kali, de Vilder, Vis, enz., herinnert gij U n.l. niet den wedstrijd M.V.V.A.F.C. voor anderhalf jaar in Maastricht, met 11 tot uitslag, waarbij ons eenige doelpunt ge maakt werd.... uit het midden van het veld met de oogen dicht, is 't niet waar Degenen, die deze prettige tour mede- maakten, zullen zich den maker van het doelpunt, Blom, nog met genoegen her inneren. Met hem en Addicks hebben we in Hamburg A.F.C. bepraat en voetbal herinneringen opgehaald. 27 Mei. Daar komt de „Schakel" No. 8 in mijn handen en zie ik, dat gij, eerste elftallers, uw geluk vandaag in Bus- sum gaat beproeven. Van harte succes, als eerste schrede tot het succes in het volgend seizoen. Want nu dient er reeds getoond te worden, dat het A.F.C. ernst is voor het volgend seizoen om uit de ma laise te komen. Op denzelfden grond, waar schrijver dezes de vorige week de zege

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 4