TOEKOMST EXCELSIOR REÜNIE OUD-AFC 1 SPAKENBURG BELLUNO AFC 15 'Nu was het trainingskamp in Italië wel iets anders omdat ik iedereen al kende uiter aard. Ook is de groep nagenoeg hetzelfde gebleven. Er is hard gewerkt. Ook is er veel tactisch gewerkt. Maar er was wel iets meer tijd voor ontspanning. We zijn een dag langer gebleven dan vorig jaar. We zijn ook naar Venetië gegaan. Naar een wijnproeverij geweest. Bij het eten een wijntje aan tafel. Ja, nu wel.' 'Je merkt nu al dat iedere tegenstander het ons moeilijk gaat maken. We hebben al re latief vaak verloren in de voorbereiding. We moeten mentaal en fysiek nog sterker wor den. Naar meer volwassenheid toe. Volwas senheid betekent voor ons datje op de juiste manier naar een wedstrijd toeleeft. Stevig de duels in gaat. Datje medespelers inspireert. Datje coacht. Datje verbaal aanwezig bent. Dat je je houdt aan de tactische opdrachten. Datje anderen corrigeert en geen onnodige gele of rode kaarten pakt. En dat je de coa ching accepteert en je eigen ego wegcijfert voor het team. We hebben die spelers al maar we streven naar een hele selectie die volwassenheid uitstraalt. Maar je ziet dat de jonge spelers daar nu ook stappen in die richting hebben gezet. Die lijn moeten we met zijn allen volgen.' 'Als we een vervanger kunnen vinden voor Pepijn Kluin, die in totaal acht maanden nodig heeft om te herstellen, kunnen we top drie spelen komend seizoen. Als alles meevalt. En anders moeten we gewoon zo hoog mogelijk eindigen. Maar nu missen wij nog teveel een aanspeelpunt. Ik trek gewoon op en af. Sjoerd Jens: vier doelpunten. Joost Heij: zes doelpunten. Kluin: vijftien doelpunten. Die lever je allemaal in. Nu hebben we Meivin Grootfaam van Chabab er bij. Die heeft er zes gemaakt maar komt het best tot zijn recht op de zijkant. Kortom: je levert dus zo'n kleine twintig goals in. Trek die van ons doelsaldo af en je bent gewoon een middenmoter. Daar moeten we dus voor waken.' 'En we willen geen tweede Katwijk wor den. Die werden zaterdagkampioen in de Topklasse. Maar spelen dit seizoen wel gewoon in de Hoofdklasse. Ook Spaken burg degradeerde enkele seizoenen geleden bijna na het kampioenschap. Wat daar mis ging? Onrust binnen de vereniging en dat is niet bevorderlijk voor de prestaties. Daarom benadruk ik ook dat we bij AFC allemaal met de neuzen dezelfde kant op moeten staan. Dan hebben we kans om weer een heel mooi seizoen te draaien.' 'Ja, dat is een mooie loting in de beker; thuis tegen een ploeg die in Eredivisie speelt. Leuk. Een AFC in topvorm kan winnen van een Excelsior dat niet in topvorm steekt. Een ronde verder komen, hoort ook echt tot de mogelijkheden.' 'Ja, dat was fantastisch toen hier vorig sei zoen tijdens de thuiswedstrijd tegen WKE al die oud-spelers op de tribune zaten. Dat mag ook wel vaker gebeuren. Dat verdie nen we ook wel, zeker nu we kampioen zijn geworden in de Topklasse. Meer aandacht voor ons is best te rechtvaardigen. Niet wat de pers betreft, die aandacht is er genoeg, maar wat meer publiek zou heel mooi zijn. Als de club dat voor elkaar krijgt zou dat een geweldige impuls voor de club beteke nen. En als wij dan ook blijven presteren dan ontstaat er een wisselwerking die alleen maar winnaars oplevert.' M TR aanvulling geweest op de bank. Met veel individuele coaching heeft ook Ron zijn bijdrage geleverd. Hij heeft zich bijvoor beeld ontfermd over Tim Wulffraat, toen die nog in een wat moeilijkere fase zat. Toen heb ik Ronnie echt de buddy van Tim gemaakt. Beetje begeleidend. Ronnie heeft daar extra aandacht gegeven en ik weet zeker dat Tim daar baat bij heeft gehad.' 'De finale om het kampioenschap van Nederland? Geweldig om mee te maken, maar als het gelopen was zoals gepland, hadden we zeker meer kans gehad. Wij waren negentien april al kampioen. Tot de finale was het pappen en nat houden. We gingen uit van het schema dat de KNVB ons in eerste instantie had voorge spiegeld. Maar het duurde allemaal veel langer. Ook omdat twee partijen het niet eens konden worden over een speellocatie. En daar was Spakenburg leidend in. Wij werden gedupeerd. Spakenburg speelde ook nog tegen GVVV een super wedstrijd, op het scherpst van de snede. Dat ritme misten wij. Wij moesten scherp blijven met trainingen en een oefenwedstrijdje. Dat zag je terug toen we in de eerste wedstrijd tegen Spakenburg met 4-1 verloren. Toen wij daar de aansluitingstreffer maakten (2-1, red), dreigde Spakenburg om te vallen. Maar toen was de scheidsrechter ineens geblesseerd. En we hadden natuurlijk al de pech dat Pepijn Kluin geblesseerd was (hij scheurde in mei zijn kruisband af, red). Het hele elftal hing aan Pepijn, omdat hij zo balvast is. Maar ik vind dat we het thuis goed recht hebben gezet; 3-2 winnen met toch een ge handicapt team. Met wat meer geluk hadden we Spakenburg nog meer pijn kunnen doen.' 'Vorig jaar kende ik niemand op het trai ningskamp in Italië. Na een week trainen in Amsterdam ging ik toen met veertig man op stap. Toen heb ik best wel wat piketpaal tjes neergezet om te laten zien wie ik ben en waar ik voor sta. En hoever ze konden gaan met mij. Een best strak georganisserd trainingskamp. Dat was ook wel nodig. Toen AFC in de degradatienood verkeerde, het jaar daarvoor, werd duidelijk dat er behoefte was aan structuur en discipline. Dat bracht Maarten Stekelenburg. Die lijn heb ik door getrokken. Ze dachten natuurlijk wel: wat heeft AFC nu weer voor een trainer in huis gehaald. Maar uiteindelijk is dat wel goed gekomen.'

Persmappen | 2014 | | pagina 17