Bij AFC word je opgeleid voor de Veteranen AFC gestut en gejammerd i/ y In de kleedkamer wordt gezwachteld, getaped, gebraeet; Y Niet zo heel lang geleden speelde Anthon Fasel (57) in de reguliere seniorencompetitie in zijn geboortestad Nijmegen. Maar het telkens op en neer reizen vanuit zijn nieuwe woonplaats Amsterdam werd hem te gortig. Dus meldde hij zich aan bij AFC Veteranen 2. Eenmaal daar aangetreden viel hij van de ene verbazing in de andere. Hieronder schetst hij zijn kleurrijke waarnemingen. Tekst Anthon Fasel Foto Freddy Rikken Stel dat je op een gemiddelde zaterdagmiddag sport park Goed Genoeg binnen zou wandelen, dan zou je aangenaam verrast zijn door de in fris rood gestoken jongens die daar met een enorme inzet lopen te voet ballen. Niet allemaal zijn ze gezegend met een boven gemiddelde techniek, en je ziet ook wel dat er jongetjes bijlopen die nog wel wat moeten leren op tactisch of technisch gebied, maar de levenslust spat er vanaf het enthousiasme is groot en de beleving bij spelers en toe schouwers enorm. Als je iets verder loopt dan zie je de senioren, die ook al - in wisselende kwaliteit - hun wedstrijden spelen. Van de zaterdag 1, waar op hoog niveau de bal heen en weer wordt geplaatst, tot de zaterdag 11, waar de wil om te winnen niet altijd parallel loopt met de aanwezige kwaliteiten, maar niettemin: hier wordt sport bedreven, met passie en overgave, en meestal met plezier. Dan opeens hoor je, verder weg, achter een heg, bedoeld om wat daar achter gebeurt aan het oog van de argeloze bezoeker te onttrekken, geluiden alsof ook daar iets gebeurt dat met sport te maken zou kunnen hebben: een kreet, een zware plof, gehijg en zo nu en dan een fluitsignaal. Als de bezoeker dan, nieuwsgierig geworden, met moeite de opening in de heg gevonden heeft en op verre velden af loopt, ervaart hij een lang vergeten sen satie: Hij ruikt de geur van modder en vers omgeploegd gras, hij ziet als het ware de voren al die in het veld zijn getrokken, hij hoort de doffe dreun van de massieve spits die omvalt - het geluid doet denken aan de wouden van Canada, waar machtige woudreuzen door talloze Seizoen 2011-2012 Foto uit het NRC Handelsblad. Erelid Marcel Koster is 75 jaar(!) en daarmee de oudste speler van de club. De Real Sranang-verdediging heeft het maar lastig met hem.

Persmappen | 2011 | | pagina 22