Jong geleerd, oud gedaan: actie, reactie. In dit weergaloze aantal doelpunten zijn de scores van onze jongste spelers uit de Champions League en World Cup nog niet eens meegeteld. Wie af en toe de tijd neemt om op zaterdag morgen even stil te staan bij hun veld, kan beamen dat die score misschien nog wel hoger is. Het enthousiasme van spelertjes en ouders is een voorbeeld voor menig team. Al het bovenstaande toont weer aan dat selectievoetbal en recreatievoetbal bij AFC even belangrijk zijn. Het is onzinnig om hier een rangorde in aan te brengen. Beide zijn pijlers onder onze jeugdafdeling en zouden zonder elkaar waarschijnlijk minder succesvol zijn dan met elkaar. Arbitrage Het WK in Zuid-Afrika is afgelopen, ledereen zal zijn eigen favoriete momenten hebben als herinnering. "De" redding van Maarten Stekelenburg hoort daar zeker bij. Het liet maar weer eens het belang van een betrouwbare sluitpost zien. Omdat wij graag ook onze eigen Stekelenburgjes in een AFC shirt zien, is vorig jaar de keeperstraining in een nieuw jasje gegoten. Onder leiding van keeperscoördinator John de Lange zijn ervaren en minder ervaren keepers getraind op hun vakgebied. De ervaringen gedurende het afgelopen seizoen zijn positief genoeg om deze opzet voort te zetten. □ver het WK gesproken. Naast alle doelpunten, bijna doel punten, reddingen, en overtredingen blijft het belangrijkste wat we overhouden van dit toernooi misschien wel de arbitrage. Het gedoe met buitenspel, bal wel of niet over de lijn of de overtreding die wel of niet een rode kaart tot gevolg had moeten hebben, bleek voer voor een internationale discussie met Blatter als leidend (of lijdend) voorwerp. De discussie over technische hulpmiddelen hebben we bij AFC ook niet opgelost. Wel hebben we vorig seizoen een forste stap voorwaarts gezet met onze eigen scheidsrechters. Onder de bezielende aanvoering van Dennis Bijlsma en Adrlaan Jeukens is een groot aantal jeugdspelers ieder weekend te bewonderen als scheids rechter bij de wedstrijden van onze pupillen. En ook een aantal ouders staat nu op zondag onze juniorenwedstrijden in goede banen te leiden. Het wordt wel eens vergeten, maar deze vrijwil ligers zijn broodnodig. Zonder scheidsrechter ziet een wedstrijd er toch heel anders uit Noblesse Oblige Misschien weet u waar het is. Het nisje naast de standenborden in ons clubhuis. Vroeger stond daar een telefoon in en nu staat daar een prijs. De Rinus Michels Award die een aantal jaren geleden door de KNVB is toegekend aan AFC voor de beste jeugdopleiding van een amateurclub. Een erkenning die later extra is geïllustreerd met een "ster" van de KNVB. Een erkenning die tot stand is gekomen dankzij al het boven staande. Maar ook de evenementen, de medische verzorging en de huiswerkbegeleiding dragen daar aan bij. Een mooie erkenning en tegelijkertijd een enorme stimulans om het komende seizoen qua plezier en resultaat het optimale te bereiken. Iflliebe Westerhof 31 AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 32