Selectievoetbal en necneatievo MM Het jeugdgedeelte in persmapeditie uan dit jaar ziet er iets anders uit dan in uoorgaande jaren. De selectieteams presenteren zich met foto zonder tekst, uandaar dat uue in dit epistel ook aandacht geuen aan het uuel en uuee uan deze teams. Met een terugblik en met kijkje in de toekomst. Maar de jeugdafdeling is zoueel groter dan deze teams. We zullen dus de terugblik uitbreiden tot de hele jeugdafdeling uan AFC, want er is genoeg te uertellen ouer de ontuuikkelingen in het jubileumjaar uan onze uereniging. Jong geleerd, oud gedaan: aannemen, schieten, scoren. Een club waar ieder weekend ongeveer 2500 mensen betrokken zijn bij de jeugd, als je alle supporters, leiders, trainers, etc. meetelt. Dat levert veel verhalen op natuurlijk, dus we zullen ongetwijfeld wel iets vergeten. Maar we doen een poging. Diuisieuoetbal Bij de selectieteams startte het seizoen met een uniek gegeven. Alle eerste teams van de A junioren tot en met de pupillen maakten hun opwachting in de [landelijke) eerste divisie. Uniek voor AFC en uniek in Nederland. De D1 had die positie te danken aan een promotie in het vooraf gaande seizoen. Het nieuwe team van trainer Jeroen Coersen, die geassisteerd werd door Arend Jan Kranenburg, mocht zich opmaken voor een strijd tegen aansprekende tegenstanders en flinke busreizen voor mannen van 12/13 jaar. Een pittige opdracht die uiteindelijk met een fantastisch resultaat werd afgerond. Een zesde plek achter Sparta, Ajax, Feijenoord, Utrecht en AZ was meer dan waar vooraf op gerekend was. Minstens zo mooi was de winst op het Volkswagen Masters toernooi in de ArenA in december. De hoofdprijs, een reis met internationaal toernooi in Madrid, zal voor veel spelers het hoogtepunt in hun voetballeven zijn. Al denken de meesten nu natuurlijk nog dat het Nederlands Elftal haalbaar is. En wie weet Je zou het met de mooie promotie naar de Topklasse van ons eerste niet meteen denken, maar het hoogst spelende AFC team is al een paar jaar de C1 in de landelijke eerste divisie. Met ervaring in deze divisie wist trainer Joost van Dam wat de spelers te wachten stond. Een keurige zesde plek stond garant voor prolongatie. Komend seizoen staat een nieuwe trainer aan het roer, aangezien Joost de overstap maakt naar Ajax. Om met Johan de Bie te spreken: "AFC-ers kom je overal tegen". Onze B1 beleefde ook de primeur in de eerste divisie. Trainer Maarten van der Schaaf moest het team langs negen profclubs en twee amateurs loodsen. Het bleek een zware opgave met een goede achtste plek als resultaat. Lijfsbehoud Het vlaggenschip van de jeugd, de A1stond vorig seizoen onder leiding van Wim Kieft en Laurens Samsom. In deze competitie was, door een samenvoeging van divisies in het komende seizoen, een zesde plek noodzakelijk voor lijfsbehoud. 2: AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 30