Clubiconen Gehning en Geluk Onder daverend applaus benoemd tot Adviseur Kees Gehring en Edwin Geluk, boezemvrienden sinds eind jaren zestig. Samen zeker meer dan 600 wedstrijden in het eerste (Edwin meer dan 300 en Kees heeft het nooit zo precies bijgehouden...), samen goed voor 45 jaar bestuur (Kees 25 en Edwin 20 jaar). Edwin de man die voor de contributie-inkomsten zorgde en Kees onder meer de initiatiefnemer van de Persmap, The Reds, de AFC Vriendelijke Dedrijven en de Stichting Keep Smiling. Een jaar geleden wilden beiden al stoppen, maar op verzoek van de overige bestuursleden werd er toch nog een jaartje aan vastgeplakt. Of waren 25 en 20 mooie afgeronde getallen? Tijdens de laatste Jaarvergadering was het echt zover. Deze twee clubiconen namen onder een daverend applaus afscheid en werden benoemd tot Adviseur voor het Leven. Clubicoon Kees Gehring. Zijn jullie als bestuurslid op je hoogtepunt gestopt? EG: "Het is wel heel bijzonder dat in het jaar dat wij stoppen AFC voor de eerste keer kampioen in de Hoofdklasse is geworden. Kwam wel goed uit. Eerlijk gezegd vind ik 20 jaar een mooi afgerond getal. Bovendien mijn functie als 2e penningmeester, het innen van de contributies, is nu overgenomen door Henny Kottmann, de verenigingsmanager. Ik ben er altijd al een voor stander van geweest om een verenigingsmanager aan te stellen. Bovendien via een automatische incasso gaat het allemaal veel makkelijker. Ik werkte nog met een kasboek. Als ik Henny bel met de vraag hoeveel leden de contributie betaald hebben weet hij dat niet direct. Grapje. Ik wist per dag wie wel en dus ook wie niet betaald hadden zo ongeveer uit mijn hoofd!". KG: "Natuurlijk zie ik het kampioenschap op 2 mei als een hoogte punt. Maar nog belangrijker is dat AFC al 115 jaar een club met een eigen identiteit en een eigen uitstraling is en in het verleden duidelijk op de kaart is gezet door vele uitstekende bestuurders. Gedurende de laatste 25 jaar is AFC wel gegroeid, zowel in omvang als in ambitie. De club staat er anno 2010 sportief, organisatorisch, financieel en qua clubleven zeer goed voor. De eerste 1 jaar was ik vicevoorzitter en bestuurslid technische zaken, 15 jaar geleden nam ik het secretariaat over van mijn vriend Johan de Bie. De jaren zijn omgevlogen en ik kijk er met veel voldoening op terug. Nu is het tijd om het stokje aan de volgende generatie over te dragen". Wat waren voor jullie de hoogtepunten als bestuurslid van AFC? EG: "Voor mij zijn dat de festiviteiten rondom het 100-jarig bestaan: het Jaardiner in Krasnapolsky, het Veteranentoernooi met aansluitend het diner pal voor de Nachtwacht in het Rijks museum, de wedstrijd tegen FC Barcelona en onze musical in de Stadsschouwburg". KG: "Veel te veel om op te noemen. Eigenlijk bestaan de hoogte punten uit de honderden leuke momenten in het clubhuis of daar buiten, die ik met AFC'ers over de gehele breedte van de club heb beleefd. Het was niet alleen leuk rondom het eerste, maar ook bij de andere elftallen en zeker de jaren met oude gabbers van 1988 tot 2008 in de Veteranen. Wij bewaren veel anekdotes en vriendschappen voor het leven. En de wedstrijden dat onze jongens samen in het eerste speelden, waren voor Syl en mij natuurlijk ook altijd hoogtepunten, zeker als er gewonnen werd. Jullie zijn vrienden maar verschillend van karakter. Was het makkelijk om samen in één bestuur te zitten? EG: Lachend. "Ja natuurlijk, ik ben nogal toegevend en Kees accepteert het makkelijk als een voorstel van hem het niet haalt. Nee hoor, ik heb het helemaal niet als lastig ervaren, leder heeft in het bestuur zijn eigen portefeuille en doet zijn eigen verhaal. Alleen als een voorstel tegen mijn principes indruist, als de AFC cultuur en identiteit in het gedrang komt, ja dan zal ik mij tot het uiterste weren. Ik ken AFC van binnen en van buiten". 22 AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 24