Nieuwe gezichten A-selectie Zoals elk jaar vertrekken en komen er spelers. Het gaat erom dat AFC zijn identiteit behoudt en op het hoogste (amateur) niveau mee blijft doen. De huidige selectie voldoet weer aan deze voorwaarden. Hieronder een introductie van de nieuwe gezichten, hoewel sommigen niet helemaal nieuw zijn. Duncan van Moll ontbreekt, die is voorlopig op wereldreis en zal veel later in het seizoen aansluiten. Shane Arana Barrantes Gijs Roodbeen SiI Paddenburg Bela Szenasi Duncan van Moll Dwight Gefferie Patrick Krop. Afwezig op de foto Gideon de Graaf. Gijs Roodbeen Gijs erkent dat hij zijn vrienden bij AFC heeft gemist. Niets ten nadele van Spakenburg de club waar hij terecht kwam, maar daar is het wel allemaal veel zakelijker. Bovendien AFC is dichter bij huis en van die files had hij ook schoon genoeg. Mede door een langdurige blessure bracht afgelopen seizoen niet datgene wat hij verwachtte. Gijs had zijn beslissing al genomen; ik ga terug ook al verlengt Spakenburg mijn contract. Fletgeen zoals Gijs al verwachtte ook niet geschiedde. Sil Paddenburg Net als Gijs geen nieuw gezicht bij AFC, maar wel voor het eerst in de selectie. Sil speelt al lang sinds de jeugd bij AFC. Afgelopen jaar de smaakmaker van het succesvolle Tweede. Trainde overigens al mee met het eerste. Dat was volgens Sil behoorlijk aanpoten, maar pakte het snel op. Weet nog niet op welke positie de trainer hem het liefst ziet, maar zal knokken voor een plaats. Hij beseft dat de overstap groot is, maar "de gevestigde krachten zijn gewaarschuwd, want ik heb altijd gespeeld!" Shane Arana Barrantes Ook Shane heeft een AFC verleden. Speelde lang geleden in de jeugd. Kwam eveneens als Gijs Roodbeen over van Spakenburg. Om persoonlijke redenen besloot hij over te stappen naar AFC. Bovendien kan hij het voetballen dan beter combineren met zijn nieuwe baan. Magid Jansen is een oude bekende van hem, ze speelden samen bij Omniworld. Hoopt op een leuk en mooi seizoen, waarin hij veel aan spelen toekomt en verwacht dat AFC in het linkerrijtje meedoet. Zoals vele nieuwe gezichten valt het Shane op hoe goed nieuwe spelers door de bestaande groep worden opgevangen. Bela Szenasi Heeft drie jaar niet gespeeld. Keepte in Hongarije in de hoogste divisie. Voertaal vooralsnog Engels. Probeert weer zo snel mogelijk op zijn oude niveau te komen. "Like to work my way up". Kwam naar Nederland en AFC was gewoon de meest geschikte club voor hem met het juiste niveau. Daarnaast is hij ook de enthousiaste trainer van een aantal jeugdkeepers. "Do like the kids and some are good". Verbaast zich over de vriendelijkheid in de groep. "Like a family". Dwight Gefferie Kwam vorig seizoen pas later bij de selectie. Had een goed begin, maar viel terug. Erkent dat hij aan die wisselvalligheid moet werken, dat hij constanter moet worden, maar dat zal, volgens zijn zeggen, een mentale kwestie zijn. Heeft zich via een geslaagd seizoen in het tweede een plaats veroverd in de A-selectie. Ziet dat het eerste gegroeid is als team, dat het niveau hoger ligt, ook door de inbreng van de nieuwe spelers. Vooralsnog gaat Dwight uit van het linkerrijtje. Patrick Krop Herstellende van een kruisbandoperatie. Speelde in weekendje Maastricht zijn eerste wedstrijd sinds de operatie en is vol goede moed. Maar allereerst helemaal fit worden en dan gaan voor een basisplaats, is zijn doelstelling voor komend seizoen. Is bij AFC goed opgevangen en voelt zich helemaal thuis. Patrick geeft een paar redenen aan waarom hij van AD0'20 over gekomen is. AFC is een mooie club, toch een stap hoger en hier kan ik mij verder ontwikkelen, aldus de docent lichamelijke opvoeding aan het Kennemer Lyceum te Haarlem. Gideon de Graaf Na een reeks betaalde voetbalclubs, waaronder vele in België, uiteindelijk in Amsterdam beland. AFC in de buurt en als kennis van Darryl van Mieghem was de beslissing gauw genomen. Gaat ervan uit dat als je gewoon je stinkende best doet het alleen maar kan meevallen. Kwam later bij de groep, maar mocht wel direct aansluiten in het weekend Maastricht. Erkent: "Nog nooit zoiets meegemaakt, dat het allemaal mocht! Het weekend is me heel goed bevallen". Heeft in korte tijd zijn draai bij AFC gevonden en voelt zich op zijn gemak. André Iflfijnand AFC Seizoen 2010-2011 15

Persmappen | 2010 | | pagina 17