"AFC doet niet één twee drie Cor ten Bosch, trainer/coach van AFC 1 optimistisch Trainer/coach Cor ten Bosch presteerde wat al zijn illustere voorgangers niet voor elkaar kregen: AFC 1 kampioen maken op het allerhoogste niveau, de Hoofdklasse. Bat gebeurde in het laatste jaar dat het nog mogelijk was, want het komend seizoen is de kersverse Topklasse het hoogste podium van het amateurvoetbal. Hoever reikt de polsstok van de succestrainer dit keer? Laat hij maar meteen de euforie temperen, zegt Cor ten Bosch bij de start van het interview, hij hoort de geluiden dat AFC het ook wel even gaat maken in de Topklasse, maar dat is geen reële gedachte. "Ik ben zeker geen doemdenker, maar AFC gaat niet één twee drie meedoen om het kampioenschap in de Topklasse. Sommige clubs beschikken over forse begrotingen en daar lopen nu spelers uit de Jupiler League rond. Denk bijvoorbeeld aan FC Lienden, Dijkse Boys en FC Oss natuurlijk. En De Treffers heeft Patrick Pothuizen kunnen aantrekken, nou, die jongen speelde onlangs nog in de Eredivisie." Voor AFC zullen vooral de eerste competitieweken zwaar zijn, verwacht Ten Bosch. Er zijn nogal wat spelers langdurig geblesseerd, geschorst en nog herstellende van de lange en zware competitie door de extra serie wedstrijden om het landelijk amateur kampioenschap. "Maar ik zeur niet, wij hebben veel technisch vaardige spelers, een brede selectie en aan de teamgeest zal het ook niet liggen. Ik verwacht wel dat wij in het linkerrijtje eindigen. Als wij uiteindelijk bovenin belanden is dat mooi meegenomen", concludeert hij in alle nuchterheid. Geen toevalstreffer Ten Bosch heeft niet overdreven lang kunnen nagenieten van het kampioenschap in de Hoofdklasse. Voor hij het wist speelde zijn team alweer een serie wedstrijden om het landelijk kampioen schap, en na luttele weken vakantie begon de voorbereiding op de nieuwe competitie met pittige trainingen en een hele serie oefenwedstrijden. Ten Bosch: "Maar ik zou liegen als ik zei dat ik niet trots ben. AFC heeft nu tóch dat Floofdklassenkampioenschap binnen. Het is echt een win-win situatie geworden. Clubmensen blij, spelers blij en de trainer zeker ook blij. Het was geen toevalstreffer. We hebben ons als eerste geplaatst voor de Topklasse, de meeste wedstrijden wonnen we, we maakten de meeste goals, er zijn jonge spelers doorgebroken, en onze topscoorder Sjoerd Jens kreeg de Zilveren Schoen. Alles zat mee." Herinner de succestrainer er maar niet aan dat hij als coach - met dit laatste resultaat op zak- in 17 jaar tijd 11 maal kam pioen is geworden. Dan zegt hij: "Dat vinden anderen leuk om te melden, maar ik zal er niet over beginnen." Maar hij geeft grif toe: "Met AFC de hoofdprijs pakken is wel het mooiste en hoogste dat ik heb bereikt." En dan weer wil hij het niet mooier maken dan het is: "De spelers hebben het zelf moeten doen. Cor ten Bosch heeft veel vertrouwen in de jongste jeugd van AFC. En laten we eerlijk zijn, na de winterstop dreigde het na een aantal nederlagen even helemaal fout te gaan. Gelukkig hebben we de boel met elkaar weer vlot weten te trekken." Ongewis avontuur Ten Bosch heeft veel zin in de Topklasse en zijn spelers ook, maar een ongewis avontuur is het wel. Geen enkele club weet hoe de hazen gaan lopen. Alles is anders, qua spelniveau, de entourage om de wedstrijden, de media-aandacht, het verre reizen naar clubs in uithoeken van het land, en ga zo maar door. Ten Bosch: "Zo spelen we in Oldenzaal. Dat wordt dus om tien uur 's morgens vertrekken en om tien uur 's avonds thuiskomen, □at is voor amateurs eigenlijk van de gekke. Soms moeten we op een doordeweekse dag spelen. 12 AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 14