Gedaantewisseling Zaterdag 1 maakt team glansrijk kampioen AFC Zaterdag 1 werd kampioen en promoueerde naar de tweede klasse. Een uerslag ouer de gedaanteuerwisseling uan een ploeg én speler. In de derde wedstrijd van het seizoen speelde AFC's Zaterdag 1 tegen Aalsmeer, de belangrijkste kandidaat voor de titel. De 1-0 achterstand hoeft daarom geen schande te zijn, dacht □ave Weinstein, toen hij in de blessuretijd naar het scorebord keek. Maar waar hij voorheen misschien zijn lot geaccepteerd had, dook hij nu nog één keer het strafschopgebied in. Met zijn rug naar het doel sprong Weinstein omhoog, kneep zijn ogen dicht en liet de laatste voorzet van de wedstrijd op zijn kruin vallen: 1-1 Een half jaar later, in terugwedstrijd op AFC, besluit Weinstein om Aalsmeer nog een keer dwars te zitten. Deze keer in stijl. Een zoevend schot vanaf de zijlijn, in de verre kruising. Het enige en winnende doelpunt van de wedstrijd. Door de mooiste treffer van het jaar geloofde AFC definitief in het halen van de titel. "Die goals komen vanzelf als je lekker in je vel zit," aldus de gevoelsvoetballer Weinstein. Bij zijn komst bij Zaterdag 1, twee jaar geleden, oogde het meteen nonchalant. Dat loopje. Die onbezorgde houding, □e laconieke trap. "Ik ben fan geweest van Dave vanaf het moment dat hij bij ons - letterlijk - binnensjokte," aldus ex- ploeggenoot Nils Adriaans, die vorig jaar behalve speler ook assistent-trainer was. "Dat heb je wel eens, dat je met iemand een balletje gaat trappen en denkt: die heeft het." Maar zonder rendement kan het type-Weinstein - een beetje zwervend, op zoek naar een eigen plek, leunend op instinct - ook een bron van frustratie zijn. Schakelt hij wel goed genoeg om? Is de bezieling er wel? Wil hij het stapje extra zetten, als de techniek niet voldoende blijkt voor een overwinning? Het waren terechte kritische vragen. Weinstein zijn talent vertaalde zich te weinig naar het veld. Met de komst van teammanager Paul van 't Wout veranderde het DNA van Zaterdag 1 én dat van Weinstein. Regels in combinatie met ambitie brachten succes. "Ten opzichte van de andere jaren was er eindelijk duidelijkheid," aldus Weinstein. "En we hadden een ontzettend hechte groep, waarin iedereen het goed met elkaar kon vinden. Dat helpt." AFC Zaterdag 1 heeft een nieuwe koers ingeslagen en Weinstein is de verpersoonlijking van die metamorfose. Afzwaaiend speler/ coach Adriaans zag het tevreden aan. "Dave staat nu als eerste op het trainingsveld, hij schiet met scherp in plaats van losse flodders én hij is beslissend. Dave heeft het in zich de zwervende patron van de zaterdag 1 te worden." Thomas Rijsman Speler Zaterdag 1 Kampioen Zaterdag 1. AFC Seizoen 2010-2011 11

Persmappen | 2010 | | pagina 13