Hecht AFC 1 in laatste editie Nooit werd AFC kampioen in de Hoofdklasse en dat deed pijn. Maar op de ualreep, in het allerlaatste seizoen dat het nog mogelijk was, greep AFC die zolang gekoesterde beker. Trainer Cor ten Bosch en zijn uitgekiende selectie schreuen clubgeschiedenis. En hoe! Commissaris TOPamateurs Bob Buis maakte zijn debuut en was er uanaf de eerste minuut bij. Zijn impressie uan een bewogen seizoen. De hechte spelersgroep in extase direct na het behalen van het kampioenschap in Hoofdklasse A. Aan het begin van het laatste jaar Hoofdklasse mochten wij maar liefst twaalf nieuwe spelers begroeten. Veel oudgedienden namen afscheid. Zo stopten clubicoon Robert Gehring en zijn maatje Joey Esionye na resp. 245 en 247 wedstrijden voor AFC 1. Aan de vooravond van de nieuwe Topklasse was er dus veel werk aan de winkel voor trainer Cor ten Bosch en zijn assistent Murat Böke. Good old Henk Bijlsma keerde terug op de bank als teammanager en het Eerste begon vol goede moed aan een nieuw seizoen. De voorbereiding gaf al veel hoop. De meeste wedstrijden werden gewonnen en de sfeer was zonder meer prima. De eerste oefenwedstrijd werd gespeeld tegen Pancratius en alle jongens kwamen in het veld. In het traditionele weekendje Maastricht maakten we voor het eerst kennis met Lutzen Brink. Hij zou pas later aanhaken, maar de technische commissie zag het wel zitten om hem wel alvast mee te nemen naar Maastricht. Het was tenslotte een kennis makingsweekend. Het bleek een goede keus. Nog maar net in het veld maakte deze geweldige voetballer duidelijk alle namen van de jongens te kennen. Had hij de avond ervoor alvast uit z'n hoofd geleerd. Fier bouenaan De eerste wedstrijd van de competitie was uit bij de kampioen van 2009: Westlandia. We konden onze borst direct nat maken en wij waren vooraf natuurlijk best blij geweest met een punt. Niets bleek minder waar. AFC speelde fris en vrij en scoorde aan de lopende band. Dat was nog eens een competitiestart! Maar we hadden een loodzware serie voor de boeg met ploegen als Haaglandia, VVSB en "angstgegner" Argon in het vooruitzicht. Het bleek allemaal minder moeilijk dan we hadden verwacht. Zes wedstrijden achter elkaar werden gewonnen. De gehele eerste seizoenshelft stond AFC fier bovenaan en daarmee werden wij de onbetwiste winterkampioen. Wat vriend en vijand opviel was het scorend vermogen, een fenomenale keeper en de geweldige spirit in de ploeg. Geen moment onrust, hele goede spelers wekelijks in het veld én op de bank en soms dachten we dat dit ons wel eens zou kunnen opbreken, want iedere week stonden pure basisspelers gewoon reserve. Nadat wij inderdaad tot aan de winterstop onafgebroken bovenaan hadden gestaan, werd een trainingskamp belegd in Barcelona. Deze voetbalhoofdstad van Europa was voor de eerste keer de bestemming voor het jaarlijkse trainingskamp van de A-selectie. Met alle jongens aan boord vlogen wij met Transavia naar de stad van de "Sagrada Familia". Bestemming Barcelona bleek een schot in de roos. De jongens hadden het goed naar hun zin en bleven steeds dicht bij elkaar. AFC Seizoen 2010-2011

Persmappen | 2010 | | pagina 10