"De op 7 september 2007 opgeleverde nieuwe overdekte tibune van AFC". Deze nieuwe overdekte tribune is ontworpen door architektenbureau Zwarts en Jansma [tevens architekten van het nieuwe AZ-stadion te Alkmaar] en gebouwd door bouwbedrijf Midreth van de voor AFC zeer goed bekende Joop Leiivetd van Elinkwijk. Op deze wijze werd wél ruimte vrijgemaakt voor de aanleg van twee nieuwe kunstgrasvelden, op de plek van het hoofdveld en het wetra-veld, maar dan wel 30 meter opgeschoven naar het westen. Op zondag B mei 2007 vond de laatste thuiswedstrijd plaats op het hoofdveld (tegen Hollandia) en werden een dag later de werkzaamheden gestart. Dit op basis van een gedetailleerd plan, waarin de duizend en één activiteiten tot 1 september waren opgetekend. Gelet op de enorme hoeveelheid werk die in korte tijd verricht moest worden, een grote bron van zorg voor het bestuur van AFC. Want waar moet je met 103 teams naar toe als het sportpark in september nog niet klaar zou zijn? Een schrikbeeld dat door de enorme inzet van velen gelukkig niet bewaarheid is. Een klein wonder, mogelijk gemaakt door de bijzondere inzet van de medewerkers van de Gemeente, Grontmij en Midreth, evenals die van de zijde van een aantal AFC-functionarissen, waar Pim van de Meent voor zijn dagelijk se gebuffel aparte vermelding verdient. Zoals gezegd: in de afgelopen zomermaanden is er heel wat werk verricht. Tribunes zijn ontmanteld en afgevoerd, evenals grond, hekwerk, bestrating. Op zich al een klus van jewelste. Meer dan 200 vrachtauto's zijn hiermee weken bezig geweest. Het nieuwe hoofdveld ten noorden van ons clubhuis werd ver volgens ingericht met een schitterende overdekte tribune met circa 500 rode en zwarte kuipjes, met een onoverdekte tribune en rondom toeschouwersdijkjes. State of the art Twee 'state of the art' kunstgrasvelden werden gerealiseerd, extra verlichting op drie velden aangebracht en er werd een nieuwe radiokamer geplaatst op de cabine, waarin The School en het uitzendbureau van AFC gevestigd zijn. Het geheel werd voorzien van nieuwe bestrating, nieuw hekwerk, ballenvangers. De hoofd- en zijingang van het sportpark werden opnieuw inge richt. Tenslotte zullen de vele reclameborden en banners worden herplaatst, een operatie op zich. AFC is in beweging! De oudste en grootste amateurvereniging van Amsterdam heeft weer een belangrijke stap gezet. De geschiedenis van onze club leert dat we niet bang (moeten) zijn om dit soort stappen te nemen. AFC maakt deel uit van een stad die continu in ontwikkeling is. □at was in 19B2 zo, toen de Zuidelijke Wandelweg een andere bestemming kreeg en Buitenveldert ontwikkeld werd als een nieuw woon- en werkgebied. Anno 2007 is het niet anders met de plannen ten aanzien van de Zuidas. AFC maakt deel uit van deze ontwikkeling en zorgt er in hechte samenwerking met de Gemeente voor dat de circa 18G0 AFC'ers die thans deel uitmaken van onze club in Zuid kunnen blijven genieten van de voetbalsport. Het deze zomer vernieuwde sportpark Goed Genoeg is daar het veelzeggende bewijs van. Machiel van der VUoude AFC Seizoen 200~7-2008

Persmappen | 2007 | | pagina 8