PERSMAP Begeleiding van het eerste is in vertrouwde handen Het belang dat AFC hecht aan het eerste komt mede tot uitdrukking in de omvattende begeleiding. Trainer-coach Ton du Chatinier weet zich omringd door twee teamleiders, een verzorger, een vaste grensrechter en een keeperstrainer. Henk Bijlsma (52) is al voor het tiende(!) jaar leider van het eerste, en het leider schap is een zeer tijdrovende job. Hoewel hij langzamerhand vergroeid is met AFC en hij de activiteiten met het eerste beslist niet wil missen heeft hij na zoveel jaren overwogen te stoppen met zijn functie als teamleider. Gelukkig is een mooie oplossing gevonden door een tweede teamleider aan te stellen. Hierdoor kunnen we Henk niet alleen vóór, tijdens en na de wedstrijden in actie zien met 'van alles en nog wat', maar ook bewonderen op de training, waar hij af en toe laat zien dat hij vroeger een gevaarlijke spits was. In zijn AFC carrière van bijna 25 jaar scoorde hij niet minder dan 350 doelpunten. v.l.n.r.: Frank Keyzer, Barry van der Glas, Ton du Chatinier, Ko Grosze Nipper, Henk Bijlsma Toen duidelijk werd dat Henk Bijlsma serieus overwoog te stoppen als leider van het eerste is het bestuur op zoek gegaan naar een goede opvolger. Die is aan het eind van het vorig seizoen gevonden in de persoon van Frank Keyzer (36). Alles overziende is daarop besloten dat Henk en Frank dit seizoen samen de kar gaan trekken. Zes jaar geleden kwam Frank Keyzer over van Aalsmeer en speelde hij vier seizoenen in het eerste van AFC, meestal als verdedigende middenvelder. Vervolgens deed hij een stapje terug en speelde nog 2 jaar in het tweede. Aldus vervulde hij een waardevolle rol bij de opvang en opleiding van jonge, getalenteerde spelers uit de A 1. In het begeleidingsteam van het eerste van AFC is Ko Grosze Nipper (60) een vaste waarde. Ko begint als verzorger aan z'n 22e seizoen, een onvoorstelbaar lange en arbeidsintensieve periode, die hem overigens volstrekt niet is aan te zien. Ondanks of juist door al die sprintjes over het veld oogt Ko nog jong. Als verzorger heeft hij bij AFC heel wat trainers meegemaakt: Doby Peeters, Hans Vlietman, Pim van de Meent, Henny Schipper, Karel Bouwens, Henny Kottmann, Rob Bianchi en nu Ton du Chatinier, ieder had z'n eigen trainingsaanpak. De samenwerking met Ton du Chatinier bevalt Ko goed. Mede hierom ziet hij niet er tegenop om ook dit seizoen weer 4 keer per week aan het werk te zijn op Goed Genoeg. Integendeel, hij heeft er naar zijn zeggen veel zin in. Als vaste (club)grensrechter vervult Barry van der Glas (29) een belangrijke taak. Wie een beetje van voetbal op de hoogte is weet dat vlaggen veel makkelijker lijkt dan het is. Graag had Barry zelf in het eerste willen spelen, maar omdat dit er niet in zat vindt hij het leuk om op deze wijze een bijdrage te kunnen leveren. Cees Thomas (42), 13 jaar keeper van het eerste elftal in de periode 1978-1992, zal ook het komend seizoen de keeperstraining voor zijn rekening nemen en daar zijn bestuur, technische leiding én de keepers zeer content mee. Seizoen 2000-2001

Persmappen | 2000 | | pagina 7