PERSMAP 'Voetballend zit het wel snor, maar je moet ook de mouwen kunnen opstropen' Ton du Chatinier: Aan het woord is de nieuwe trainer van AFC, naast het voetbal ook actief als salesmanager standbouw. Hoewel de naam (afkomstig van de Hugenoten) anders zou doen vermoeden is Ton du Chatinier (42) geboren en getogen in Utrecht. In de scheids rechterskleedkamer voelt hij zich na de training op dinsdagavond al zichtbaar op zijn gemak bij AFC. In een drukke ambiance van binnenvallende spelers ('trainer, ik moet vrijdag verhuizen'), spattend water en kleedkamergein verhaalt hij niet afgeleid en met plezier over z'n imposante profverleden, zijn ervaringen als trainer en zijn verwachtingen voor het komende seizoen. De openingsvraag betreft z'n carrière als voetballer. Waar begonnen en hoe ging het verder? 'Als achtjarig jochie ben ik gaan voetballen bij Velox, een bekende Utrechtse vereniging, waar ook Wim van Hanegem is begonnen. Op mijn zeventiende kwam de fusie tussen Elinkwijk, DOS en Velox tot stand en stapte ik al op jonge leeftijd bij FC Utrecht de profwereld in. Ik heb vervolgens 13 jaar in het eerste en twee jaar in tweede van FC Utrecht gespeeld, in totaal 420 wedstrijden, meestal in een verdedigende rol'. Je was als speler dus erg honkvast. Als trainer ook? 'Aanvankelijk wel. Bij FC Utrecht heb ik eerst 3 jaar de B junioren getraind. Toen Leo van Veen werd ontslagen heb ik dat seizoen het eerste van hem overgenomen. Het was geen prettige periode, met veel onenigheid tussen de spelers onderling. Hierna ben ik vertrokken bij FC Utrecht en heb 3 jaar de amateurs van Montfoort getraind. De afgelopen 3 jaar heb ik met plezier gewerkt bij hoofdklasser Argon, waarmee ik twee keer een vijfde en één keer een eerste plaats behaalde.' Nu dus naar AFC, hoe kijkje tegen onze vereniging aan? Tk vind het een schitterende club, met veel uitstraling. Dat betekent echter ook dat andere verenigingen hun stinkende best zullen doen om juist tegen AFC te winnen. Zeker in de eerste klasse met zoveel Amsterdamse verenigingen en het danig versterkte Neijenrodes kan AFC rekenen op heel veel tegenstand.' Dit in aanmerking genomen, hoe schat jij dit seizoen de kansen in? 'Laat ik voorop stellen dat we een goeie selectie hebben. Over de kwaliteit van de spelers ben ik zeer tevreden. Het spelersmateriaal van Argon was beslist niet beter. Maar er zijn nog andere zaken die maken of je succesvol bent. Je moet als collectief opereren, strijdlust hebben, iedere wedstrijd 100% ervoor gaan. En als je een keer slecht voetbalt kan je nog altijd werken. Ik waag me niet aan een prog nose, het heeft weinig zin. We gaan het van week tot week bekijken.' Wat ga je, en dit tot slot, veranderen aan de speelstijl van AFC? 'Ik acht het in de eerste plaats van veel belang dat de achterhoede goed in elkaar steekt. Als dat het geval is, is het ook eenvoudiger om de rest van het team goed neer te zetten. Uiteraard kost dit tijd, want het is voor mij een nieuwe groep. Gelukkig kan ik hierbij gebruik maken van de know how van mijn team leiders Henk Bijlsma en Frank Keijzer.' 6 Seizoen 2000-2001

Persmappen | 2000 | | pagina 6