PERSMAP 'A 1-spelers worden opgeleid voor de AFC-top' Uli Land vreugd: Aan het woord is Uli Landvreugd (28), dit seizoen trainer-coach van de A 1. Iedereen kent Uli als begenadigde speler van het eerste van AFC, die ook voor Ajax, Cambuur, Ipswich en het kleurrijk elftal uitkwam. Als jeugdtrainer is hij minder bekend. Toch is hij al een paar jaar intensief aan de gang met de B junioren van AFC, eerst in samenwerking met Roy Tular, het afgelopen jaar met Jan Verhagen. De resultaten van die periode mogen er zijn, met name op het gebied van de ontwikkeling van deze jeugdspelers. Daar profiteert hij nu zelf in hoge mate van, want verschillende B spelers stromen dit jaar direct door naar de A 1. Als het aan Uli ligt zou het daar niet bij moeten blijven, want de A 1 wordt door hem uitdrukkelijk beschouwd als opleidingsinstituut voor de hoogste seniorenteams van AFC. De doorstroming naar het derde, tweede én eerste elftal is richtsnoer bij z'n trainingswerk. Zijn samenwerking met teamleider Robert Gehring, die ook in het eerste speelt, zal dit proces verder stimuleren. Een kort interview. Hoe staat de A 1 er op dit moment voor en hoe schat je de kansen in? 'De A 1 heeft enkele oefenwedstrijden gespeeld en de resultaten waren boven verwachting. Zo werd voor de beker van Sparta gewonnen, terwijl een deel van de selectie nog op vakantie was. Veel betekenis wil ik daar op dit moment echter niet aan hechten. De kansen vallen moeilijk in te schatten. Een makkie wordt het zeker niet, dat staat wel vast. We spelen dit seizoen in een sterke afdeling met een selectie die veel eerstejaars telt. Bovendien zijn er een aantal nieuwe spelers, die nog aan AFC zullen moeten wennen. Al met al een pittig seizoen met veel tegenstand, voor de verdere ontwikkeling van de spelers een goede zaak'. Hoe ziet jouw trainersloopbaan er verder uit? Tk wil de eerste paar jaar nog met de jeugd werken en daarnaast zelf voetballen in het eerste van AFC. Hierna wil ik senioren gaan trainen, liefst zo hoog mogelijk Op dit moment ben ik in het bezit van de diploma's oefenmeester II en III. Hopelijk kan ik op korte termijn starten met de cursus oefenmeester I.' voorste rij v.l.n.r.: Mathijs Visser, Kevin van 't Wout, Pierre Tosch, Robert Gehring (leider), Uli Landvreugd (trainer-coach), Reynold George, Robbert Stuut, David Westerhof middelste rij v.l.n.r.: Jamal Aouriaghel, Sherman Brown, Robin Stolp, Marvin Kempes, Tjidako Gaspers, Clinus Mook, Marlon Faria, Martijn Poldervaart (fysiotherapeut) achterste rij v.l.n.r.: Jegny van de Kust, Robert Verschraagen, jink Gude, Thijs van Leeuwen, Lidiano Goedhart, Salah Bentohami Seizoen 2000-2001 23

Persmappen | 2000 | | pagina 19