PERSMAP 'Ook op de zaterdag speelt AFC heel aardig' Peter van der Waart: AFC is, vanuit haar traditie, een zondagvereniging. De sterkste elftallen spelen dan ook op zondag. AFC heeft echter ook een bloeiende zaterdagafdeling met acht seniorenteams en 2 veteranenelftallen. Dit seizoen is er een nieuw team bijgekomen (zaterdag 6) met spelers die nog niet zo lang geleden behoorden tot de top van het Europese voetbal. Een andere topper speelt al 7 jaar in de zaterdag 1, welk team hij ook traint. We hebben het over Peter van der Waart (38), die een lange profperiode achter de rug heeft bij o.a. AZ (het kampioensjaar), FC Utrecht (mét Ton de Chatinier Europa Cup gespeeld) en het Olympisch team. Na een blessure was zijn profcarrière vroegtijdig over en maakte Peter, die in het dagelijks leven jeugdplan coach is bij district II van de KNVB, de overstap naar AFC. Een kort interview. Hoe lang combineer je het spelen nog met het trainen en coachen? 'Mogelijk stop ik na dit seizoen als speler. Maar dat heb ik wel vaker gedacht. Dit jaar had ik verschillende aanbiedingen van clubs om trainer-coach te worden, maar ik ben er niet op ingegaan, omdat ik zelf nog zo graag speel. Uiteraard komt eens het moment om te stoppen en dan ga ik, naar ik verwacht, als clubtrainer aan de slag. Onlangs ben ik geslaagd voor het examen trainer-coach I; van de 54 ex-profs had ik het één na beste resultaat. Daar ben ik best trots op'. Zaterdag 1 komt dit seizoen weer uit in de derde klasse. Wat zijn je verwachtingen? 'Het belangrijkste is dat we nu een veel bredere selectie hebben. De afgelopen jaren is het regelmatig voorgekomen dat we maar elf spelers hadden en soms nog minder, een vervelende zaak. Met de komst van Mare Janssen, Coen Doolaard, Rutger Hoorn, Nils Adriaans, Jan Drewes, Tasu Knoop, Arjan Coorengel, Olivier Hendriks (KHFC) en Jasper Zweihelm is dat probleem opgelost. De resultaten zijn tot nog toe heel behoorlijk. Zo werd o.a. het DCG-toernooi, met deelname van andere derde klassers, gewonnen. We hebben een heel aardige ploeg. Ik ga er dan ook vanuit dat we ons dit seizoen kunnen handhaven'. voorste rij v.l.n.r.: Brian Koster, Nils Adriaans, Nick den Ouden, René Panhuis, Roy van Dijk (leider), Marcel Koster, Dennis van Ham, Thomas Rijsman, Emiel Neter middelste rij v.l.n.r.: Arjan Coorengel, Jack Stenzier, Dirk Jan Bakker, Peter van de Waart (speler/coach), Johan Dol, Tasu Koop, Rutger Hoorn, Michel Regoor (fysiotherapeut) achterste rij v.l.n.r.: Sander Munsterman, Mare de Hond, Mark Janssen, Jan Drewis Seizoen 2000-2001 21

Persmappen | 2000 | | pagina 17