PERSMAP Hoe verder met het plan? De grote opgave nu is het plan in uitvoering te brengen. De haalbaarheid van de onderdelen van het plan en het geheel zal nader moeten worden onderbouwd en er moeten afspraken komen tussen alle partijen. De kosten van het "Sport Care Park" zijn weliswaar aanzienlijk, maar door een integrale aanpak van het sportpark én de omgeving zijn kostenbesparingen van het totaalprogramma mogelijk. Door de toegevoegde waarde van het "Sport Care Park" kunnen de kosten hiervan voor een belangrijk deel worden toegerekend aan wonen en werken in de Zuidas. Met hogere opbrengsten uit woningen en kantoren lijkt een extra investering vanuit deze functies verantwoord. Het "Sport Care Park" ligt gedeeltelijk op het huidige sportpark. Om van de huidige naar de nieuwe situatie te komen, zullen de velden stap-voor-stap worden verplaatst. Naar de huidige plannen start de bouw van het nieuwe clubhuis en de voorzieningen onder de velden in de 2e helft van 2001Het nieuwe clubhuis kan dan in 2003 in gebruik worden genomen. De stappen hierna zijn afhankelijk van de realisatie van de verkeerstunnels, waar de gemeente en het Rijk op dit moment onderzoeken naar doen. Het juridisch en planologisch traject is als volgt: Uitvoeringsbesluit (maatschappelijke) consultatie plannen Drentepark Informatieavond voor leden van AFC en ATC Besluitvorming door Gemeenteraad Bestemmingsplan, procedure en bouwvergunning Start bouw oktober 2000 medio oktober 2000 januari 2001 vanaf februari 2001 2e helft 2001 Citaat uit Elsevier over het plan van AFC (juli 2000): 'Volharding, mazzel en Amsterdams lef zorgen aan de dure Zuidas voor een opmerkelijk voorval in de hoofdstedelijke planvorming. De Amsterdamsche Football Club (1895) staat op de nominatie om te wijken voor kantoren aan de ringweg, maar zal de Zuidas-plannen zeker niet dwarsbomen. Wethouder Duco Stadig kreeg onlangs een heus plan overhandigd in plaats van een boze petitie. Naast hoogwaardige kantoor- en woningbouw, zo redeneert AFC, past een sportpark van allure. Onder het motto: aanvallen is de beste verdediging'. 13 Seizoen 2000-2001

Persmappen | 2000 | | pagina 13