PERSMAP Gevraagd naar een openingszin hoeft Daniël van Meer (30) niet lang na te denken. Tk ben blij dat ik bij AFC speel'. Het genoegen is wederzijds, want Daniël paart hoffelijkheid aan een uitstekende conduitestaat op voetbalgebied. Afkomstig uit Roosendaal speelde hij in de A-jeugd bij Willem II. Daarna studeerde hij economie in Tilburg en droeg vier jaar het shirt van de toenmalige hoofdklasser Longa. Na deze periode vestigde hij zich in Utrecht, omdat nog niet duidelijk was waar z'n werkgever ABN-AMRO hem nodig had. In Utrecht koos hij voor Elinkwijk, waar hij de laatste vijfjaar speelde, de laatste jaren als captain van het eerste. Kort geleden kreeg Daniël een job bij dé bank in Amsterdam Z.O., koos welbewust voor AFC, 'een club met traditie en gezelligheid'. Met een trainer als Ton du Chatinier, die hij goed kent van de vele duels tegen Argon, en deze sterke spelersgroep moet een goed resultaat volgens hem behaald kunnen worden. We kunnen, zo formuleert hij subtiel, ons niet veroorloven niet mee te doen. Jerryl Ton-en-Fa (20) behoort tot de jongere garde. Bij de jeugd heeft hij al een indrukwekkende carrière achter de rug. Gestart bij Amstelland, werd hij al snel ontdekt door Ajax waar hij ruim zeven jaar speelde. Naast Ajax kwam hij op z'n twaalfde en dertiende uit voor het Amsterdams Elftal. In de daarop volgende vier jaar speelde hij steeds in het Nederlands team, onder de 13, onder de 14, etc. Jerryl was dè linksbuiten, snel en technisch begaafd, en voorbestemd voor Ajax 1Tot dat het noodlot toesloeg en hij ernstig gewond raakte bij een verkeersongeluk. Na een zware herstelperiode ging Jerryl toch weer voetballen en speelde hij met wisselend succes een halfjaar in het tweede van AZ. Nu dus AFC en daar heeft hij erg veel zin in. Hoewel hij bij Ajax ook wel eens linksback heeft gespeeld wil hij in de voorhoede acteren. Liefst natuurlijk op de linkervleugel, maar als er 4-4-2 gespeeld wordt direct achter de spitsen. Over de kansen van AFC is Jerryl optimistisch: we hebben een goed team dat de hoofdklasse kan halen. Hopelijk is Jerryl niet alleen een goede voetballer, maar ook een getalenteerd profeet! Bobby Uitermarkt (19) heeft al na één seizoen de stap gemaakt van de B- naar de A-selectie. Op de rechterflank kan hij als back en op het middenveld snel uit de voeten en valt hij op door zijn grote inzet. Als mbo-scholier hoopt hij voldoende basis te krijgen om te zijner tijd een eigen bedrijf te starten. Bobby is in 1989 gestart in de E 2 van AFC, waarna de D 3 volgde. Hierna speelde hij bij de jeugd uitsluitend in de standaardteams (D 1, C 1, BI en A 1). In het seizoen 1998-99 maakte hij een uitstapje naar de A 1 van AZ. Éénmaal terug bij AFC zette hij, onder supervisie van Henny Kottmann, de toenmalige trainer van het tweede, alles op alles om het hoogst mogelijke te bereiken, en met resultaat. Op een vaste basisplaats rekent hij dit seizoen echter nog niet. Geen enkel probleem, want zijn kans komt nog wel. Daar is Bobby, maar hij niet alleen, stellig van overtuigd. Net als Bobby speelt Liam Westerveld (20) al geruime tijd bij AFC. We kennen Liam al als opvallende speler van de F 1, een indertijd schier onverslaanbaar team. Liam speelde zo goed dat Ajax hem al snel in het oog had. Net als broer Casimir verwisselde hij het roodzwarte shirt voor het roodwitte en speelde enkele jaren op het hoogste niveau. Na een tussenjaartje bij Zeeburgia stond Liam weer op de AFC stoep. Via de A 1 belandde hij direct in het tweede elftal, een keuze die hij volledig waarmaakte. De waardering van de technische leiding vertaalde zich vorig jaar in een debuut in het eerste. Liam, zo bleek ook in de aanloop van dit seizoen, is een verdedigende middenvelder, die heel veel storend werk verzet. Zelf is hij nog niet zo tevreden over z'n spel, alhoewel de laatste oefenwedstrijden al veel beter gingen. In het begin was het toch nog wennen aan de grotere snelheid en de fysieke inzet van de tegen standers. Gevraagd naar zijn planning had hij er op gemikt om pas na 2 seizoenen in het tweede in de A-selectie te komen. Liam loopt dus een jaar voor, not bad at all! 10 Seizoen 2000-2001

Persmappen | 2000 | | pagina 10