PERSMAP mm De 'freshmenvan de A-selectie. v.l.n.r.: Dennis Purperhart, Danny den Ouden, Dobias Bloem, Hans Schakel, Moad Zaoudi en Dennis Klein. Maarten Stekelenburg ziet u op de volgende pagina tegen Barcelona voetballen. Danny den Ouden (28) is een bekende naam in het Nederlandse voetbal. In het betaald loopt hij al heel wat jaartjes mee bij de FC Volendam (5), MVV(l) en laatstelijk FC Zwolle (2 seizoenen). Begonnen bij Blauw Wit was hij bij de jeugd maar liefst 11 jaar actief bij Ajax. Danny liep vorig seizoen een ernstige knieblessure op. Augustus jl. werd hij geopereerd en de vooruitzichten zijn gelukkig gunstig. Hij hoopt over 2 maanden weer te kunnen voetballen, op het middenveld, als 'controlerende speler', of op rechts of in het centrum van de verdediging. In een totaal vreemde ploeg komt Danny zeker niet terecht, want hij heeft eerder samengespeeld met Guido Smits, Dennis Klein, Ulli Landvreugd en Peter de Waal. Door z'n knieblessure heeft Danny de voorbereiding bijna volledig gemist. Bijna, want hij was wèl mee met de trainingsstage naar Maastricht en dat beviel hem uitstekend. Hèt grote verschil tussen het betaald- en amateurvoetbal is volgens hem de handelingssnelheid. In het betaald voetbal wordt ook meer samen gespeeld. Bij de amateurs speelt men, zo is zijn indruk, iets meer voor zichzelf. Hopelijk kan Danny hierin op korte termijn iets aan veranderen. Dennis Purperhart (30) viel vorig seizoen op in de wedstrijd AFC- SV Osdorp door z'n doeltreffen de spel en maakte ook indruk in de openingswedstrijd tegen FC Barcelona, waar hij 2 keer scoorde. AFC heeft er een dus scorende spits bij en dat is goed nieuws. De wieg van Dennis stond in Paramaribo. Hij voetbalde in het ook in Nederland bekende Robin Hood en kwam uit in het Surinaams jeugdelftal. Dennis speelde 2 jaar geleden nog in het nationale elftal van Suriname en is daar terecht trots op. De international speelde in Nederland en België betaald voetbal bij een groot aantal clubs. Haarlem, RKC, Heracles, Top Oss, Poederlee en FC Schoten maakten van zijn diensten gebruik. Bij de amateurs speelde hij bij Alphense Boys en het al genoemde SV Osdorp. Honkvast is Dennis dus zeker niet, maar misschien gaat dat bij AFC veranderen. In ieder geval maakte de oefenstage in Maastricht met het verblijf in het fraaie kasteel grote indruk op hem. Gevraagd naar het sterkste punt van de hui dige selectie noemt Dennis het collectief. Het is een hechte groep. Als iedereen weer fit is staat er een goed elftal dat hoge ogen kan gooien. DCG en KBV ziet hij als de grootste concurrenten voor de titel. SEIZOEN 1999-2000 ƒ-'»*% "Il u

Persmappen | 1999 | | pagina 9