PERSMAP Kees Gehring (52) begint aan zijn vijftiende jaar als AFC-bestuurder. De afgelopen vier jaar was hij secretaris en ook dit seizoen vervult hij deze veelomvattende functie. Hoewel hij van 1966 tot 1982 deel uitmaakte van de A-selectie van AFC en hij graag zou zien dat AFC 1 promotie weet te bewerkstelligen is de terugkeer van het eerste naar de hoofdklasse voor hem niet het grootste goed. "Het allerbelang rijkste vind ik dat AFC ook in de 21e eeuw haar specifieke eigen identiteit, sfeer en uitstraling in bijna 105 jaar opgebouwd, zal kunnen behouden. Slagen we daar in, dan is heel veel gewonnen, ook op andere gebieden." Bob Neseker (62) is voor de zesde keer in successie verantwoordelijk voor de financiële huishouding van AFC. Een zwaar karwei in een vereniging met 1600 leden, 11 actieve commissies en een grote, professionele technische staf. Hij stelt zich voor de komende jaren enkele doelen. "Allereerst is het nodig dat we met bepaalde kostenposten pas op de plaats maken. Het huidige uitgavenniveau is hoog, maar daar staat dan ook veel kwaliteit tegenover. Anderzijds zal ook AFC tering naar de nering moe ten zetten. Een ietwat straffer financieel beleid is ook nodig om te komen tot een eigen vermogen, dat desgewenst in een later stadium voor een deel kan worden aangewend ten behoeve van het nieuwe sportcomplex." Vice-voorzitter is Johan de Bie (62), die al sinds het seizoen 1983-84 zitting heeft in het AFC-bestuur. Johan houdt zich bezig met allerlei zaken op sociaal gebied binnen de vereniging en het is dan ook niet verbazingwekkend dat Johan tevens voorzitter is van de Zilveren Ploeg (lid van de Zilveren Ploeg worden AFC'ers die 25 jaar lid zijn van de vereniging). Naar zijn mening moet eerder meer dan minder in het verenigingsleven geïnvesteerd worden. "Het feit dat AFC 200 Zilveren Ploegers heeft en meer dan 100 benoemde ridders (leden die 50 jaar lid zijn) is uniek en dat moet zo blijven. De maatschappij om ons heen laat een tendens zien van individualisering. Dat is een bedreiging van het clubleven, maar het biedt wel degelijk ook kansen. Voorwaarde is wel dat we de verschillende groepsverbanden binnen AFC koesteren én gericht aandacht blijven besteden aan het individuele lid." Ger van Caspel (55) is tweede secretaris, een functie die hij nu voor het achttiende jaar gaat vervullen. Met alle overschrijvingen heeft Ger weer een drukke periode achter de rug. "AFC is door gegroeid naar 1600 leden en donateurs, groter dan ooit. Dit leidt administratief niet alleen tot meer werk, maar ook tot meer bestuurlijke afwegingen. Voor welke categorieën kunnen nog leden worden toegelaten, voor welke moet er een ledenstop komen. Een en ander dient zeer zorgvuldig behandeld te worden, anders keert de wal het schip. Op (te) veel leden met te weinig velden en kleedaccommodatie zit niemand te wachten." Tweede penningmeester is Edwin Geluk (47), voor het tiende jaar in successie. De uitdrukking 'streng maar rechtvaardig' is bij Edwin, die evenals Gehring meer dan 10 seizoenen voor AFC 1 uitkwam, van toepassing. Onder zijn leiding is de betalingsdiscipline verbeterd, maar het kan, naar zijn zeggen nog veel beter. "Het is toch volstrekt normaal dat je de contributie binnen de daarvoor vastgestelde termijn overmaakt? En mocht er een probleem zijn dan kan men bij mij, mits op tijd aangemeld, altijd terecht. Nog steeds zijn er echter flink wat leden die zich niet houden aan de regels en dat is ronduit ergerlijk. De elftalcommissies hebben dan ook de uitdrukkelijke opdracht om deze leden uit de opstelling te halen. Anderzijds betaalt het overgrote deel van de leden wel binnen de vastgestelde termijn, dus per saldo overheerst een positief beeld", aldus Geluk. Jack van Gelder (49) is in zijn derde jaar als bestuurslid belast met de portefeuille Technische Zaken en is ook commissaris Materiaal. Over de kansen van het eerste is Jack optimistisch, maar"We hebben een goede A-selectie. In alle linies lijken we sterker te zijn geworden, en de jeugd krijgt in deze brede groep een duidelijke kans. Uiteraard is het afwachten of een en ander ook zal resulteren in stra lende resultaten. De voorbereiding verliep door een serie blessures helaas niet optimaal. Voor de ver dere toekomst zitten we goed op koers. De jeugdcoördinatie is stevig ingevuld, de relatie tussen A 1, tweede elftal en A-selectie is verder versterkt en de begeleiding van de topteams krijgt steeds meer gestalte." SEIZOEN 1999-2000

Persmappen | 1999 | | pagina 6