PERSMAP AFC's trainer Karel Bouwens: "Ik zal de spelers meer moeten afleren dan leren "Ik heb de spelers meer af te leren dan te leren. Het zijn voor stuk voor stuk goede spelers. Sommige van de jongens hebben een eigen voetbalverleden. Zij zien voetbal om iets leuks met de bal te doen. Ik wil hen mijn systeem bijbrengen. Ze moeten gaan voetballen op een manier, die zij niet gewend zijn. Minder het spelletje en meer doelpunten. Dat zal voor mij soms moeilijk te coachen zijn. Maar gelukkig heb ik een groep spelers die de kwaliteit heeft om het komend seizoen in de competitie min stens bij de bovenste vijf te eindigen". Een positief en bemoedigend geluid uit de mond van AFC's nieuwe trainer Karel Bouwens (40). Voormalig profspeler bij Feyenoord (vier jaar), Excelsior (drie maanden), FC Den Haag (acht jaar) en Haarlem (anderhalfjaar). En desondanks al vanaf zijn negende jaar overtuigd Ajax-fan. Bouwens licht zijn gewenste speltype nog wat toe als hij aangeeft, dat hij veel op balbezit wil laten spelen. "Dan komen de openingen van zelf. Zoals Ajax dat onder Van Gaal deed. Van achter uit en dan de spits in het midden naar voren schuiven. Aanvallend spel voortdurend met drie of vier spit sen. De bal vooral in de ploeg houden. Geen hoge lange afstandsschoten. Dat levert vaak balverlies op. En vooral geheel resultaatgericht". Hij ver wacht dat met name ervaren spelers nog wel wat moeite zullen hebben iets af te leren. Karel reali seert zich dat hij in een voordeliger positie start dan Henny Kottmann vorig jaar. Een grote ploeg capabele spelers, die hem dubbele aanvallers en dubbele verdedigers bezorgen. "Mogelijk is het middenveld wat schaars bezet", zegt hij. Bouwens heeft, na de fotoreportage voor deze persmap, de selectiegroep van 26 naar 20 spelers terugge bracht. "Zullen de niet gekozen spelers niet fijn vinden, want de jongens spelen toch allemaal voor één", meent hij. "Ik heb nog nooit een gelukkige wisselspeler gezien". Hoe is zo het licht op Bouwens gevallen, die nog maar enkele jaren lid van AFC is? Hij vertelt er over: "Ik werd door vrienden lid van AFC om zaterdags te spelen. Kom van het Haagse VUC af, ei genlijk een soortgelijke voetbalclub-met-stijl als AFC. De keuze van AFC voor een nieuwe trainer speelde al enige tijd in het vorige seizoen, omdat Henny Kottmann voor Pim van de Meent terugtrad al voordat de competitie was afgelopen. Toen men bij AFC wist dat ik het KNVB-trainersdiploma heb en men mijn belangstelling voor de functie waarnam, volgde er een gesprek. Na één gesprek wer den we het eens. Ik werd de nieuwe trainer". Het was eigenlijk niet zo direkt Bouwens' ambitie om nu al voetbaltrainer te worden, omdat hij zelf nog zo graag speelt. Karel: "Voetbal is mijn grote hobby om het zelf te doen. Als ik dus nu in de dugout zit, zal het nog wel eens voorkomen, dat ik het liefst zelf in het veld zou springen". Al vanaf jonge leeftijd is Ajax de favoriete club voor Karel Bouwens. Met als grote favoriet natuurlijk Johan Cruyff. Hij zegt: "Ik adoreerde Cruyff. Het was daarom een hele belevenis toen ik als als Fey- enoordspeler in een wedstrijd op het middenveld tegenover Cruyff kwam te staan. Wat kon ik toen doen Hem alleen maar bewonderd aankijken of ook nog partij geven? Dat laatste heb ik gedaan, waardoor deze topper tussen Ajax en Feyenoord voor mij onvergetelijk is geworden. Bouwens herin nert zich ook met plezier de wedstrijd die Feyenoord met hem in de toenmalige Sowjet-Unie speelde tegen Dynamo Tiflis. Een wedstrijd voor de halve finale van Europa Cup II. Voor zo'n honderddui zend toeschouwers toen gevoetbald. Feyenoord verloor, maar desondanks een geweldige ervaring". Over Bouwens' profcarrière nog: "Toen hij aan het slot van zijn loopbaan voor Haarlem ging voet ballen, was het Dick Advocaat die hem naar de Spaarnestad haalde. SEIZOEN '97-'98

Persmappen | 1997 | | pagina 7