"Een oude nieuwe of een nieuwe oude voorzitter?" "Het bestuur heeft gewerkt vanuit een uitstekende taakverdeling" Jan van Dijk: Een unieke situatie noemt Jan van Dijk het feit, dat hij de opvolger is geworden van degene, die hem zes jaar geleden zelf heeft opgevolgd. Vandaar zijn retorische vraag aan de gesprekspartner: "Ben ik nou eigenlijk een oude nieuwe of een nieuwe oude voorzitter?" Jan van Dijk heeft goed moeten nadenken voordat hij besloot het voorzitterschap voor de tweede keer te aanvaarden. "Er is in de afgelopen zes jaar natuurlijk veel veranderd. De club is moderner geworden, de ledenadministratie is geautomatiseerd, de boekhouding gaat via een computer en door de steun van de AFC-vriendelijke bedrijven en het uitstekend beleid van de penningmeester is er sprake van een gezonde financiële situatie. Dat alles en nog veel meer heeft plaats gehad dankzij de vele verdiensten van het huidige bestuur onder lei ding van mijn voorganger Rein Akkerman." Voorzitter Van Dij k acht het van groot belang dat AFC met haar tijd is meegegaanmaar tege lijkertijd haar specifieke waarden en tradities heeft weten te behouden. Mijmerend op een zonnig caféterras: "Ja, ik zal me moeten aanpassen, maar ik denk dat ik daarmee geen moei te zal hebben. Tenslotte weet ik me omringd door een aantal ouwe getrouwen, die ikzelf ook nog bestuurlijk heb meegemaakt: Johan de Bie, Marcel Koster en Dick van der Klaauw. Uit eindelijk ben je als voorzitter af f ankelijk van een goed team en dat is er". Bestuurlijke ervaring kan Jan van Dijk evenmin worden ontzegd: van 1960 tot 1972 eerst se cretaris, van 1972 tot 1976 vice-voorzitter onder Dio Hermens en van 1976 tot 1985 voorzitter. Alles bijeen een kwart eeuw bestuurslid; in 1975 werd hij benoemd tot erelid, tien jaar later ontving hij bij zijn aftreden als voorzitter de Nobelprijs. Sprekende over zijn voorganger weet Van Dijk dat hij in hetzelfde jaar als Rein lid is geworden van AFC. "We kennen elkaar ontzettend lang en hebben ook nog een tijdje samen in hetzelf de elftal gespeeld, maar Rein was een betere voetballer en hij heeft het dan ook verder ge schopt dan ik." De toekomst van het sportpark noemt Van Dijk een nijpend probleem. Als bestuurslid van de Stichting Overleg RAI-buurten heeft hij gedurende de afgelopen jaren intensief aan de besprekingen deelgenomen en even zovele keren de belangen van AFC en het standpunt van de club verdedigd. Een halve archiefkast vol stukken heeft hij er aan overgehouden. "In al die jaren heeft men wel gesproken over onze velden en de noodzaak tot verhuizing, maar van de zijde van de politiek is nog nooit een alternatief aangedragen wat betreft een eventue le nieuwe locatie voor onze club. Daar zullen wij de komende tijd veel aandacht aan moeten besteden." Sinds 1987 is Jan van Dijk voorzitter van de Stichting Goed Genoeg. Verder bekleedt hij een functie bij de afdeling Amsterdam van de KNVB als lid van de commissie van beroep en de financiële commissie. De laatste vier jaar heeft hij het herenjaardiner geleid. Jan: "Met heel veel plezier. Maar daarvoor zal nu ook iemand anders moeten komen, want je kunt niet tegelijkertijd voorzitter van de club zijn en tafelpraeses op de verjaardag van die club. Wie het gaat worden, dat weten we nog niet. Wat ik wel weet is datje op die plaatsje soe pel moet opstellen, want het leiden van een tafel met 150 AFC-ers is geen sinecure! Maar een eer is het wel....". Rein Akkerman: Een aimabele, bekwame kapitein heeft de brug van AFC verlaten. Na twee jaar de vereniging te hebben gediend als vice-voorzitter en vervolgens gedurende de afgelopen zes jaar als voorzitter heeft Rein Akkerman de hamer overgedragen aan Jan van Dijk, de man, die hij zelf destijds als praeses heeft opgevolgd. De afgetreden voorzitter kijkt met voldoening terug op de periode, waarin hij AFC heeft kunnen leiden. "Er is heel veel gebeurd en ik laat een goed geleide vereniging achter met een groep bestuursleden, die voortreffelijk functioneert."

Persmappen | 1991 | | pagina 6