Quo vadis Wat gaat AFC doen in het seizoen 1991 -1992? v Amsterdam, september 1991 Het kan nauwelijks anders: bij de verschijning van de persmap 1991 staan wij nog even stil bij die gedenkwaardige twintigste mei, toen op de allerlaatste competitiedag met 3-0 op Goed Genoeg van UVS werd gewonnen en het hoofdklasserschap opnieuw werd gecontinueerd. Vraag is: hoe heeft het zover kunnen komen, dat de positie inde hoofdklasse voor AFC aan een uiterst fragiel zijden draadje kwam te hangen? Laten we de persmap van een jaar geleden er eens op naslaan. Toen leek het dat AFC niet zwakker was geworden. Immers, de 'harde' kern van het eerste elftal was niet alleen geble ven, maar ook versterkt. Er kon worden gesproken van een stabiele basis en gematigd opti misme leek gerechtvaardigd. Het pakte anders uit. Gelukkig zijn we ertoch weer in geslaagd onze plaats in de hoofdklasse te behouden en alles overziende kan eigenlijk worden geconstateerd dat het helemaal nietzo'n slecht seizoen is geweest, immers: ons eerste start het komend seizoen voor de achttiende achtereenvolgende keer in de hoofdklasse; opnieuw speelt AFC met zes elftallen in de KNVB; de A1 junioren eindigden op een meer dan verdienstelijke derde plaats en had lange tijd uitzicht op promotie naar de hoogste klasse en blijkens een opgave van onze zeer gewaardeerde collega Peek Jellema rukte AFC in de ranglijst aller tijden van de hoofdklasse amateurs na het vertrek van TOP richting semi- profs op naar de vierde plaats! Als we dan ook nog het feit in aanmerking nemen dat zowel de recreatieve afdeling als de jeugd een opvallende groei hebben doorgemaakt, waardoor AFC weer de grootste club van Amsterdam is geworden, mag uiteindelijk zelfs worden vastgesteld, dat er sprake is van een succesvol seizoen. Hoe nu verder? Hoe staat de club er voor bij de aanvang van het 18e seizoen in de hoofdklasse? Er heeft een aantal mutaties plaats gehad. Voorzitter Rein Akkerman heeft de hamer overgedragen aan Jan van Dijk. Aan de bestuurstafel heeft verder plaats genomen Nol Kuikens, die leiding gaat geven aan de nieuw gevormde technische commissie. Het bestuur heeft gemeend het con tract met hoofdtrainer Pim van de Meent niet te verlengen. Hem is dank verschuldigd voor de wijze, waarop hij gedurende drie seizoenen de belangen van de club heeft gediend. Zijn plaats wordt ingenomen door Henny Schipper, in Amsterdamse voetbalkringen geen on bekende, want hij trainde negen jaar lang DWV en bezorgde de cluh in die periode eenmaal de titel en werd zes keer periodekampioen. Gehoopt mag worden dat hij bij AFC even succes vol zal opereren. Ook van elftalleider Tim Timmerman en interim 'mental-coach' Rob Duis is afscheid geno men; hun plaats wordt ingenomen door oud-topscorer Henk Bijlsma, die uiteraard nauwelijks verder introductie behoeft. Colofon Statistiek Chris Schröder Zetwerk Trendsetter - Amstelveen Fotografie AngeloTerwiel Druk Redaktie Printteam - Amstelveen Gerard Trebert Omslag Lex Rimini Produktie KeesGehring

Persmappen | 1991 | | pagina 4