"Aandacht voor elkaar noodzakelijk" Secretaris Johan de Bie: Het wandelend geheugen van AFC heet Johan de Bie. De man, die er al weer meer dan veer tig clubjaren op heeft zitten en zijn achtste seizoen ingaat als eerste secretaris, beschikt over een fabuleus geheugen. Series verjaardagen, zowel van vele clubleden als van hun part ners, huwelijksdata en diverse jubilea weet hij moeiteloos te produceren zonder zijn agenda te raadplegen. De Bie heeft daarnaast als weinig anderen feeling voor public relations bin nen de vereniging en draagt op grond van zijn verdiensten de eretitel van 'ministervan socia le zaken van AFC'. Vanwaar deze brede persoonlijke belangstelling voor de medemens? Johan: "Ik probeer zoveel mogelijk op de hoogte te blijven van wat er om me heen gebeurt en namens de club van onze belangstelling blijk te geven. Misschien vinden sommigen dat overdreven, maar ik ben van oordeel dat het noodzakelijk is aandacht voor elkaar te hebben Waarschijnlijk heeft het een en ander te maken met mijn achtergrond als vrijmetselaar." De Bie heeft voor zichzelf een duidelijk beeld van zijn taak als bestuurslid. "Ik ben van oor deel dat die taakstelling duidelijk omlijnd is. Ik zal mij niet bemoeien met zaken, die niet tot mijn werkterrein behoren, zoals voetbaltechnische aangelegenheden. Dat houdt niet in dat ik geen verstand van voetbal zou hebben; dat heeft iedereen opzijn eigen manier. Ga immers maar eens op de dijk staan, dan hoor je genoeg. Maar ik denk dat ik de zaken goed weet te scheiden en niet anderen voor de voeten loop". Over zijn sociale activiteiten binnen de vereniging: "Het zijn vaak kleine dingen, die voor de mensen belangrijk zijn: een kaartje, een bloemetje, een telefoongesprek. Het kost zo weinig en het betekent vaak zoveel. Ik ben wel eens bang dat zulke dingen op den duur worden on derschat omdat er zoveel andere belangrijke zaken in de club aan de orde zijn". Denk niet dat de 54-jarige De Bie als een ernstige filosoof door het leven gaat. Hij kent de ge neugten en weet met verve het wapen van de humor te hanteren. Maar daarnaast met ge paste ernst: "AFC heeft traditie en stijl, dat moet zo blijven en daaraan moeten wij gezamen lijk werken, ieder op zijn plaats. Werken om met ons allen de club te houden, waar we haar wil len hebben: op het hoogste niveau". Nieuwe voorzitter technische commissie Nol Kuikens: "Coördinerende functie van hoog tot laag" Het nieuwe bestuurslid, de47-jarige oer-AFC-er Nol Kuikens, belast mettechnischezaken en voorzittervan dedesbetreffendecommissie.prijstzich gelukkig metzijn nieuwe taak. Eerder, vijftien jaar geleden, maakte hij vijf jaar lang deel uit van de elftalcommissie A en daarvoor was hij maar liefst tien seizoenen lang doelman van het hoogste team. "Ik heb destijds mijn functie in de elftalcommissie moeten opgeven omdat ik bijna de helft van het jaar in het Verre Oosten verbleef vanwege mijn werkzaamheden. Door een verminderde frequentie wat be treft mijn zakenreizen heb ik nu graag de uitnodiging van het bestuur aanvaard om de porte feuille technische zaken over te nemen en toe te treden tot het bestuur." Kuikens weette relativeren. "Ik ben blij in de nieuwe technischecommissie te mogen samen werken met oud-eerste elftalspelers als Ernst Huisman en Jean Bollen, waarbij Chris Schrö- der als secretaris optreedt. Huisman en Bollen raken op deze wijze ook weer meer betrokken bij het vele werk in de vereniging. Ik zie ons werk duidelijk coördinerend; ik ben met mijn mede-commissieleden het aan spreekpunt voor alle commissies die zich met voetbalzaken bezighouden, die uiteraard alle maal hun eigen taak hebben. De trainers hebben vanzelfsprekend hun autonome functies; de specifieke dagelijkse zaken behoren tot hun terrein. De oud-international Kuikens —hij was een jaar lang lid van de selectie van het Nederlands Amateurelftal en speelde diverse wedstrijden in het basketballteam van Oranje— wil zich in de komende maanden uitgebreid oriënteren omtrent wat in technische zin leeft binnen AFC. "En dat geldt niet alleen voor de topselectie, maar ook voor de recreanten, de zaterdag- en zaalvoetballers en de jeugd. Werk genoeg dus!" 11 *m.

Persmappen | 1991 | | pagina 13