Het 'circus' AFC "Het niveau moet worden gehandhaafd" Het bestuur van AFC is voor het komend seizoen uitgebreid tot tien man, omdat oud eerste elftal keeper Nol Kuikens de portefeuille technische zaken van vice-voorzitter Kees Gehring heeft overgenomen. Die groep onder leiding van de nieuwe praeses Jan van Dijk zal, gesteund door circa 80 commissieleden, elftalleiders en andere functionarissen, het 'circus AFC', zoals de club altijd wordt betiteld door de scheidende voorzitter Rein Akkerman, door het nieuwe voetbalseizoen 1991-1992 heen loodsen. Op de volgende pagina's aandacht voor dit bestuur. Penningmeester Dick van der Klaauw: Wordt het niet van jaar tot jaar moeilijker om AFC draaiende te houden nu de inkomsten en uit gaven angstwekkend snel het bedrag van een half miljoen gulden benaderen? Eerste penningmeester Dick van der Klaauw: "Er moet steeds meer geld geïnvesteerd wor den terwijl er tegelijkertijd geen sprake is van een groter rendement, dat is het probleem. Een voorbeeld: zes jaar geleden stond de post jeugdtrainers en begeleiding jeugd voor f32.000,— op de begroting, nu voor f 68.000,een toename in betrekkelijk korte tijd van meer dan honderd procent." Dat betekent echter niet dat Dick van der Klaauw de jeugd geen warm hart zou toedragen, in tegendeel. Hij is acht jaar lang voorzitter geweest van de jeugdcommissie en denkt daaraan met plezier terug. "De jeugd moet je aan je binden, daarop moeten we inspelen. Belangrijk en noodzakelijk is het organiseren van toernooien en andere evenementen. Zo'n 'Mini WK', dat is toch iets prachtigs?" Dat de financiële situatie van AFC gunstig is mag voor een belangrijk deel worden toege schreven aan het beleid van Van der Klaauw. "Toen ik als penningmeester in functie kwam was er sprake van een aanzienlijk liquiditeitstekort, op dit moment is er een overschot. Dat is voornamellijk mogelijk gemaakt door het instituut van de tien AFC-vriendelijke bedrijven, waarvan de financiële steun niet meer is weg te denken en waarvoor we dankbaar mogen zijn. Die steun zal ook in de toekomst noodzakelijk zijn want je kunt niet eindeloos doorgaan met het verhogen van de contributie." Van der Klaauw spreekt met grote waardering over wat hij noemt 'de elegance van AFC'. Die manifesteert zich op vele manieren, meent hij, op het veld, via het clubblad, via alle 'clubjes in de club', en bijvoorbeeld via de wijze, waarop aan de poort programma's worden verkocht. "Het zijn vaak kleine facetten en het is belangrijk dat iedereen zich ervan bewust is dat AFC een bijzondere club is, een kwaliteitsprodukt. Zo moet het ook blijven. Iedereen buiten de ver eniging moet kunnen zeggen: kijk, dat is typisch AFC!" Hoe moet het nu verder met het financieel beheer nu de middelen steeds duurder worden? "Als gezegd kunnen we niet meer buiten de steun van de AFC-vriendelijke bedrijven en daar om zal iedereen individueel er toe moeten bijdragen dat het niveau, zowel op het veld als daarbuiten, blijft gehandhaafd. Als AFC-vriendelijk bedrijf zal men bij'winnaars'willen horen en niet bij 'verliezers'. Verder zullen wij ons moeten gaan afvragen waaraan prioriteiten moe ten worden verleend. Maar hoe en waar: minder toernooien? minder ballen? Belangrijk is in ieder geval dat we geen schulden hebben om weg te werken. De balans is perfect." Dick van der Klaauw, die zijn zesde seizoen als eerste penningmeester ingaat, trekt bedacht zaam aan zijn sigaar voor hij één van zijn grootste wensen uitspreekt. "Er kan door de leden nog veel meer voor de club gedaan worden. Met de zelfwerkzaamheid is het over het alge- 10 meen nogal pover gesteld. Laat iedereen daarover nu eens goed nadenken...."

Persmappen | 1991 | | pagina 12