'M» "Op één lijn met Schipper" "In spelersraad moet slagvaardigheid voorop staan Elftalleider Henk Bijlsma: Met 103 competitiegoals voor het eerste elftal van AFC kan de nieuwe elftalleider van het hoogste team, waarin hij zelf acht seizoenen uitkwam, geen onbekende worden genoemd aan de De Boelelaan. Henk Bijlsma, die acht jaar geleden enkele seizoenen voor NFC uit kwam, wil niet spreken van een terugkeer op het oude nest. "Tenslotte ben ik altijd lid gebleven van AFC en speel de laatste vijfjaar in het eerste zaterdag elftal. Ik heb me alleen maar bij AFC altijd echt thuis gevoeld, en vind het dus een eer dat ik nu voor deze functie ben gevraagd." Bijlsma heeft in de aanloop naar het nieuwe seizoen zelf met de spelersgroep meegetraind. "Ik heb het gevoel dat de jongens dat plezierig vonden en ikzelf ben daardoor ook sterker bij de groep betrokken geweest. Je leert de karakters dan ook goed kennen." Hoe ziet Henk Bijlsma zijn taak als leider? "Ik hebdestijds alsspeler leiders gehad als Rob Duis en Sal van Gelder. Van die mannen heb ik veel geleerd en daarvan hoop ik nu zelf als leider profijt te hebben. Iksta ook tussen de spe lers, niet er boven. En wat het contact met Henny Schipper betreft: er is een goede sa menspraak, de verstandhouding is uitstekend en wat het belangrijkste is: we zitten op één lijn." Over de resultaten van het oefenprogramma: "We hebben tien wedstrijden gespeeld, alle tien gewonnen en daar zaten toch sterke ploegen bij als Noordwijk, Huizen, IJsselmeervo- gels en de C-elftallen van Telstar en Vitesse. Maar laten we de eerste balans maar eens op maken na de eerste vijf competitiewedstrijden. Onze oude trainer Gé van Dijk zei altijd: als je anderhalf speelt dan draai je mee". Rokus Hoogendoorn: Een nieuw fenomeen binnen AFC: de selectiegroep heeft sinds kort een spelersraad. Captain Rokus Hoogendoorn (25), die aan zijn derde seizoen als aanvoerder begint daar over: "Het is goed dat AFC altijd met zijn tijd mee gaat en in overleg met de nieuwe technische leiding, elftalcommissie en bestuur besloten is een spelersraad te benoemen. De raad moet als schakel gaan fungeren om eventuele wensen van de spelersgroep aan bestuur en leiding kenbaar te maken en omgekeerd zullen via de raad initiatieven uit bestuur en leiding met de spelers besproken worden voordat beslissingen worden genomen. Het gaat daarbij niet om ingrijpende zaken maar om dingen die rechtstreeks met de spelers groep te maken hebben. Een voorbeeld: er is een initiatief de groep in uitgaanskleding te ste ken uit het oogpunt van representatie, een prima zaak, AFC waardig. Maar we hebben wel on ze mening kunnen geven hoe wij dan graag aangekleed zouden worden". Mr. Rokus Hoogendoorn, al weer drie jaar afgestudeerd jurist en sinds mei van dit jaar als ad vocaat in dienst bij confrère en clubgenoot Ernst Seunke, maakt samen met vice-aanvoerder Jos Gillebaard en Cees Thomas deel uit van de spelersraad. Hij ziet het belang van de raad voornamelijk in het vermijden van langdurige discussies, een grotere slagvaardigheid dus. "We moeten geen gesprekken aangaan met een groep van twintig man als het gaat om za ken, die snel kunnen worden beslist. Daarom, zo'n groep van drie, daarmee moet goed te werken zijn." 5 J

Persmappen | 1991 | | pagina 11