Xï Voetbalclub langzamerhand meer dan 'klein bedrijf' De dagen tussen twee voetbalseizoenen lenen zich tot overdenking van wat was en wat komen gaat. Hoever reikte na de blik in de achteruitkijkspiegel de resultante van wat gold als hoop en verwachting? En wat kan de uitkomst zijn in een nieuw jaar, waarin het pa troon van beleidslijnen is samengesteld, maar waarin de twijfel het toch telkens weer lijkt te winnen van het optimisme? Zal het ook het komend seizoen weer lukken? Blijft de AFC na al die jaren haar plaats behouden in de top van het amateurvoetbal, of zit er wellicht zelfs meer in? Het zijn de vragen, waarmee het AFC-bestuur zich ook nu weer weet geconfronteerd. Re den voor een gedachtenwisseling met voorzitter Rein Akkerman, eerste secretaris Johan de Bie en eerste penningmeester Dick van der Klaauw. In dit verband leek het allereerst zinvol een inventarisatie te maken van de vereniging AFC, zoals die zich heden ten dage presenteert als onderdeel van de totale vaderlandse voetbalgemeenschap. De Amsterdamsche Football Club, opgericht in het jaar 1895, telt thans circa 1200 leden en donateurs, 9 in leven zijnde ereleden, 20 leden van verdienste, 44 leden die langer dan vijftig jaar aan de club zijn verbonden en maar liefst 150 leden, die hun vereniging een kwart eeuw en langer trouw bleven en derhalve deel uitmaken van de zogeheten 'Zil veren Ploeg'. Voorzitter AKKerman: "AFC telt drie dochterverenigingen: de cricketclub ACC met ruim 250, de honkbalclub ABC met bijna 200 en de tennisclub ATC met meer dan 200 leden. Verder wordt dan nog bij AFC in clubverband zaalvoetbal, biljart en bridge gespeeld en bestaat er een visclub, een 'stierenclub', een 'gouden ballen club', enz., enz., alles bij een dus een rijk geschakeerd palet van aktiviteiten". "AFC neemt aan de competitie deel", zo vult secretaris De Bie aan, "met veertien senio renelftallen op zondag en zeven op zaterdag, 20 teams bij de junioren, 4 zaalvoetbal teams en een elftal bij de veteranen. Dat alles betekent per seizoen in totaal een aantal van om en nabij de 750 wedstrijden en ongeveer tweehonderd trainingsdagen." Om een goede gang van zaken mogelijk te maken is er een bestand van circa 40 bestuurs- en commissieleden, afgebeeld op pagina 8. Hoe de functies zijn verdeeld en wat ieders taak daarbij is zij vermeld op pagina 20 onder de rubriek 'Wie, wat, waar'. Overleg Het bestuur vergadert ongeveer tien keer per jaar, maar pleegt daarnaast overleg over al le lopende zaken en ontwikkelingen op elke maandag, de algemene vergaderavond van de vereniging. Negen man telt het bestuurscollege, waarvan het dagelijks bestuur het reilen en zeilen in brede kring coördineert. Dat dagelijks bestuur bestaat uit de voorzitter en vice-voorzitter, die de vereniging naar buiten vertegenwoordigen. De vice-voorzitter maakt bovendien deel uit van de technische commissie, welke commissie alle specifieke voetbalzaken binnen de vereniging coördineert, en in welke commissie vertegenwoordi gers van alle elftal commissies zitting hebben. Voorts maken deel uit van het dagelijks bestuur de eerste secretaris, die verantwoordelijk is voor het secretariaat, het notuleren van de vergaderingen en bovendien fungeert als commissaris voor sociale zaken en de eerste penningmeester, die de verantwoordelijkheid draagt voor de totale financiële huis houding. Binnen het bestuur beheert de tweede secretaris de ledenadministratie, terwijl de tweede penningmeester verantwoordelijk is voor het innen van de contributies en do naties, alsmede de overige inkomsten. Wat de commissarissen, de overige functionarissen dus, in het bestuur betreft, is er in de eerste plaats die van materiaal. Deze is verantwoordelijk voor de uitrusting en houdt toe zicht op het onderhoud van de opstallen van het sportpark 'Goed Genoeg'. ïnmm SEIZOEN 1988/1989

Persmappen | 1988 | | pagina 9