iMMSlilJ Captain Theo van Seggelen: zowel aktief als passief werkzaam in de voetballerij Er zijn opvallend veel punten van overeenkomst tussen de oude en nieuwe aanvoerder van AFC. Theo van Seggelen, die de plaats heeft ingenomen van de in het afgelopen voorjaar tot doctor in de wis- en natuurkunde gepromoveerde Willem Lenglet: beiden zijn in staat een dominante roi te vervullen binnen en buiten de lijnen, beiden beschikken over een rijke flux de bouche, een breed geschakeerde spreekvaardigheid. Maar ziet: dan houdt de vergelijking op, want de één is diepdonker en de ander helblond. Theo van Seggelen, afgestudeerd in Leiden in Nederlands en notarieel recht, is met zijn 34 jaar meer dan alleen een bezield, toegewijd speler en aanvoerder van het eerste elftal. Hijzelf: "Ik ben in de voetballerij zowel aktief als passief bezig. Ik vul mijn dagen op veler lei gebied, want behalve mijn werk als kandidaat-notaris eist de sport een belangrijk, ik mag we' ;ggen zeer belangrijk, deel van mijn tijd op". De captain van AFC is zelf amateur pur sang maar speelt een vooraanstaande rol in de wereld van het Nederlandse beroepsvoetbal. Sinds zes jaar bekleedt hij een bestuurs functie in de VVCS, de Vereniging van Contractspelers, de vakbond van professionals, waarvan de laatste twee jaar als voorzitter. Daarnaast is Van Seggelen drie jaar voorzitter van de Centrale Spelersraad en sedert een jaar bestuurslid van het Spelers Contract Fonds. Al dit bestuurlijke werk vraagt zeer veel tijd en aandacht. Hij is tijdens vergaderin gen de spreekbuis van alle beroepsvoetballers, waakt over hun belangen en die van het Nederlands elftal, is als jurist betrokken bij de afsluiting van CAO's, treedt zowel in indivi duele als collectieve gevallen op als adviseur en sluit contracten af. Veel werk wacht Van Seggelen in dit complex van bestuurswerkzaamheden in de komen de jaren. Theo: "Er staan grote veranderingen te wachten. Structureel zullen in de ko mende jaren zowel bij het amateur- als bij het beroepsvoetbal belangrijke wijzigingen tot stand komen. Het begrip amateur zal naar mijn mening een andere invulling gaan krij gen. Maar voorlopig concentreer ik mij erop om met deze jonge selectie met AFC een goed seizoen te gaan beleven". SEIZOEN 1988/1989 Trainer Hans Vlietman, assistent Henny Kottmann en captain i neo van Seggelen in gezelschap van 'het team dat zich bezighoudt met de begeleiding van het 1e en 2e elftal van AFC. Zittend v.l.n.r.: Fred Laarhoven (leider 2e elftal), Ton Disselkoen (leider 1e elftal), trainer Vlietman, captain Van Seggelen en Karel Baarschers (elftalcommissie A). Staand v.l.n.r.: Ko Grosze Nipper (verzorger), Rob Ouderland (fysiotherapeut), clubarts dr. Bas Rachman, Sal van Gelder (voorzitter elftalcommissie A), Wim Crouwel (fysiotherapeut), Henk v.d. Jagt (secretaris elftalcommis sie A) en assistent-trainer Kottmann.

Persmappen | 1988 | | pagina 8