lijkheid wordt verleend om naar eigen inzicht bij AFC als trainer te functioneren. Goede en reële voorstellen worden na overleg met mensen als Sal van Gelder en Karel Baar- schers van de elftalcommissie gehonoreerd. Als voorbeeld daarvan noemt Vlietman de door hem inmiddels ingevoerde krachttraining in de accommodatie van het jeugdcen trum 'De Bajes' in Amstelveen. Gedurende vijf weken wordt de voorlopige selectie van tweeëndertig man in twee groepen gedurende anderhalf uur aan het werk gezet en de reacties van de spelers zijn positief. Doel van deze bijzondere, voor AFC nieuwe vorm, van training is allerminst om macho's te kweken; er wordt dus geen extreme spierontwik keling beoogd. Maar wel wordt gewerkt aan een zodanige ontwikkeling en opbouw van de spiergordel, dat de speler zich sterker voelt, meer zelfvertrouwen krijgt en gemakkelijk duels durft aan te gaan. Vlietman: "Het heeft duidelijk een psychologisch effect. En ook dat is belangrijk, want vooral met het oog op de grootte van deze selectie zal het straks knokken worden om elke plaats. En er zijn maar elf plaatsen in het veld. Er wordt dan ook geknokt, met enthousiasme, met energie. Zoals dat nu hier bij AFC gaat, dat heb ik ei genlijk in al die jaren dat ik trainer ben niet meegemaakt". Henny Kottmann: dubbelfunctie Henny Kottmann, 32 jaar oud, heeft het komende seizoen bij AFC een wat men zou kun nen noemen dubbele functie. Hij is de rechterhand van Hans Vlietman bij de training van de A-selectie en is daarnaast zelfstandig trainer van het derde, vierde en vijfde elftal. Kottmann is met het rood-zwarte AFC-bloed geboren. Op 10-jarige leeftijd trad hij toe tot de (toenmalige) welpen en debuteerde op zijn 17e jaar in het tweede elftal. Maar dat team bleek al na een jaar voor hem een maatje te klein, zodat hij van 1975 tot 1984, tien jaar lang dus, deel zou uitmaken als middenvelder van het eerste elftal van de hoofdklasse amateurs. Naast de aktieve voetballerij voelde de geboren en getogen Amsterdammer zich sterk aangetrokken tot de functie van oefenmeester. Zijn opleiding op het CIOS, waar hij zich het D-diploma verwierf, vormde de basis voor verdere studie als voetbaltrainer. Via de KNVB slaagde Kottmann voor het examen oefenmeester II en vorig jaar na een wat hij zelf noemt "pittige opleiding, waar de nodige stress aan te pas komt" voor oefenmeester I, waarmee hij gerechtigd is amateurclubs tot het hoogste niveau (dus hoofdklasse) te trainen en op te treden als assistent-trainer in het betaalde voetbal. Deze jonge, getalenteerde en met eigen ervaring uitgeruste aanwinst gaat het trainer scorps van AFC het nieuwe seizoen versterken. Kottmann: "In deze afgelopen periode van voorbereiding is het keihard werken geweest. Eigenlijk was ik vrijwel avond aan avond aan de slag. Maar ik doe het natuurlijk met ambitie en plezier, vooral omdat het om mijn eigen club gaat. En als straks eenmaal de competitie draait wordt het allemaal wat rustiger en dus normaler. Ik verheug me dan ook enorm op de aanvang van het komende seizoen". Ko Grosze Nipper's 10e seizoen "Ja", zegt verzorger Ko Grosze Nipper, "ik ga inderdaad aan mijn tiende seizoen bij AFC beginnen, al kan ik mij eigenlijk niet voorstellen dat het al weer zo lang gele den is dat ik overkwam van F.C. Amsterdam. In ieder geval waren het negen heerlij ke jaren", aldus Ko, die de samenwerking met clubarts Bas Rachman en therapeu ten Wim Crouwel en Rob Ouderland roemt. "We hebben een goede voorbereiding gehad op het nieuwe seizoen met slechts weinig blessures. Bijna hadden we echter een heleboel blessures tegelijkertijd ge had toen bij de opname van de elftalfoto acht spelers door een bank heen zakten. Gelukkig liep het allemaal goed af en hebben we natuurlijk vreselijk gelachen." Heel AFC wenst Ko in zijn tiende seizoen veel succes en weinig blessures! tamm SEIZOEN 1988/1989

Persmappen | 1988 | | pagina 7