V; Van jaar tot jaar steeds meer mutaties In het komende seizoen zal zich ook bij AFC opnieuw een aantal nieuwelingen presente ren. Een inmiddels algemeen bekend geworden mutatie is die van de trainerswisseling: Doby Peters heeft na acht jaar plaats gemaakt voor oud-eerste elftalspeler Hans Vliet- man. Deze zal worden geassisteerd door Henny Kottmann, die evenals Vlietman in het bezit is van een licensie, die hem het recht geeft training te geven aan amateurclubs op het hoogste niveau. Als amateur-hoofdklasser ontkomt men er niet aan spelers te verliezen, temeer omdat sommige clubs het begrip 'amateurvoetbal' zeer ruim plegen te hanteren en daaraan hun eigen interpretatie verlenen. Wat reeds lang in het betaalde voetbal gebruikelijk is neemt ook bij de amateurs steeds grotere vormen aan met als gevolg een toenemend aantal mutaties. Bij AFC vertrokken Etiënne Spee en Hannibal Boskamp naa< Beursben gels en P-iando Patrick naar Neerlandia. Ex-aanvoeider Willem Lenglet en Tino van der Schaar verhuisden naar respectievelijk Leeuwarden en Almere, terwijl Eddy Meyer zijn loopbaan als topamateur beëindigde en de overgang maakt naar het eerste zaterdagelftal, dat uitkomt in de hoofdklasse van de AVB. Lloyd Headley tenslotte, die zich altijd een voortreffelijk ambassadeur van de club heeft getoond, blijft het komend seizoen in zijn woonplaats Haarlem en keert terug naar zijn oude vereniging EDO. Verheugend in de nieuwe selectie is de aanwezigheid van een aantal 'terugkomers': doelman Cees Thomas (na een jaar DCG), Pol Houtkamp en Philip uit den Bogaard (te rug van respectievelijk NFC en Ajax) en Dimitri Kiks (twee seizoenen Blauw Wit). Nieuwelingen zijn Harry Reuvekamp, die met trainer Vlietman meekwam van NFC en Pe ter Draaisma, de 21-jarige spits van de hoofdklasser Hoogeveen, die om studieredenen naar Amsterdam is gekomen. Bovendien, veel jeugdig talent uit eigen gelederen kan in de selectie worden begroet: Mi- ke van Eyk, Michel Troost, Sep van Zweden, Pieter Scholten, Michel de Bruyn, Martin Verburg en Fred ten Nijenhuis, allen uit het tweede elftal, dat vorige seizoen algemeen reservekampioen van Nederland is geworden en zich stuk voor stuk nadrukkelijk kandi daat stellen voor een plaats in de hoofdmacht. Met met name deze laatste groep zeer jonge spelers is de selectie met als nieuwe cap tain de 34-jarige Theo van Seggelen, die uiteraard de nodige routine inbrengt, qua ge middelde leeftijd teruggebracht tot 24 jaar. Aan Van Seggelen en de trainers Vlietman en Kottmann besteden wij aandacht op deze pagina's. Hans Vlietman laat niets aan het toeval over en is blij met alle steun van oude makkers Hans Vlietman is een man, die liever niets aan het toeval overlaat. De nieuwe trainer van AFC betreedt tijdens de wedstrijden in het oefenprogramma het speelveld met een bloc note en een ballpoint. Hij maakt tijdens het spel korte notities van alles wat in zijn ogen niet deugt: onvoldoende spelinzicht, dekkingsfouten, teruggang in concentratie. Vliet man schrijft het allemaal op en denkt dan bij zichzelf: daar kom ik later nog wel op terug. De man, die evenals een aantal spelers uit de selectie een 'rentree joyeuse' beleeft bij AFC maar dit moet omzetten in en honoreren met positieve daden, koestert zich in de warme genegenheid van degenen, die hij beschouwt als zijn broeders van weleer. "Dat is voor mij in deze eerste fase een buitengewoon belangrijke steun. Ik heb in mijn werk omgeving te maken met mensen, die vanuit hun eigen functie binnen de vereniging voor mij nu gelden als steunpilaren: Ton Disselkoen, de leider van het eerste elftal, Bas Rach- man, de clubarts en Kees Gehring namens de technische commissie, waarmee ik zelf nog in het eerste elftal heb gespeeld. Met deze mannen heb ik destijds veel te maken ge had en ik ben nu blij met hun ondersteuning en samenwerking." Hans Vlietman toont zich verder bijzonder tevreden met de wijze waarop hem de moge- mmm SFIZOEN 1988/1989

Persmappen | 1988 | | pagina 6