JMiMStiJ ^A DE JEUGD VAN AFC AFC zal het komend seizoen onder leiding van een energieke jeugdcommissie met ongeveer twintig teams in competitieverband uitkomen. Om deze elftallen optimaal te kunnen trainen en begeleiden, is een groep van maar liefst vijf voortreffelijke trainers samengesteld. Vanzelfsprekend voor hen in deze 'persmap' twee pagina's ruimte. Lange vakanties en speelverbod op gras zijn de zorgenkinderen van Piet Ouderland Piet Oud'' 'and strijkt over zijn voorhoofd, neemt bedachtzaam een slok koffie en zegt peinzend: 'Het zal ook dit jaar best weer goed gaan met de jeugd, want we hebben een geïnspireerde en gemotiveerde groep trainers met daarnaast veel jongens met talent, zo wel bij de junioren als bij de pupillen. Maar de aanloop naar de competitie, daar zitten vaak de problemen. Ik zou het graag anders zien, maar het kan blijkbaar niet anders". Ouderland, die voor het derde jaar als hoofdtrainer bij de AFC-jeugd fungeert, doelt daar bij in de eerste plaats op het feit, dat op last van de gemeente nog steeds niet op de gras velden mag worden getraind op het moment van dit gesprek en dat terwijl de trainingen al wekenlang aan de gang zijn. "Ik kan het niet begrijpen. Tal van andere velden in de stad worden zonder enige moeite beschikbaar gesteld voor een soort van internationaal prestigetoernooi en wij moeten met onze jongens trainen op gravel. Vrijuit trainen is dan natuurlijk onmogelijk. Slidings zijn uitgesloten en op blessures kan je wachten." Nee, Ouderland is niet happy met de omstandigheden, waaronder moet worden gewerkt. Daar komt bij dat hij moeite heeft met het feit, dat de late vakanties het onmogelijk maken om in een redelijk vroeg stadium te komen tot de formatie van opstellingen, een pro bleem dat des te meer klemt omdat de bond de clubs zelfs het B juniorenteam van AFC, dat vorig seizoen in de interregionale klasse op een fraaie tweede plaats eindigde verplicht tot het spelen van voorronden voor deze interregionale competitie. En die voorronden beginnen al op 4 september. Maar lichtpunten ziet Piet Ouderland toch gelukkig ook nog wel. Hij is blij met de komst van Bep Thomas "een kei, een geweldige aanwinst" en de overige trainers als Dick Bakker, Jan Verhagen en de Spanjaard Jesus Esteban, die als speler is uitgekomen voor Real Madrid. "Bij de jeugd zit volop talent en dat is natuurlijk voor jeugdtrainers een enorme stimulans. Te hopen valt dat je dat kunt vasthouden tot aan de senioren, want je weet het met de jongens nooit als ze op een leeftijd van 15 of 16 jaar komen. Dan gaan vaak andere dingen een rol spelen, zoals studie, disco enzovoort. Maar met ons team van perfecte, enthousiaste trainers hoop ik er een goed jaar van te maken. Ik heb er zelf in ieder geval alle vertrouwen in." Einde als scheidsrechter, (nieuw) begin als jeugdtrainer "Het is allemaal begonnen met een weddenschap. Ik speelde destijds bij SDW en zei op een bepaald moment tegen één van de jongens: als ik nou zo'n scheidsrechter zie in het betaalde voetbal, ik wil wedden dat ik dat beter zou kunnen. Nou, bewijs dat dan maar eens, was het antwoord!" Bep Thomas heeft het bewezen. Tijdens het Europees kampioenschap voetbal in West- Duitsland heeft hij zijn laatste wedstrijd gefloten als internationaal arbiter en sloot daar mee een carrière af, die maar voor weinigen in het 'zwarte corps' is weggelegd. De FIFA- badge immers is de jongensdroom van allen, die zich geroepen voelen op het voetbal gras recht te spreken. Bep officieel Albert Rudolph, maar van kind af was het altijd al Bep Thomas, 49 ja- 1 o ren oud en met een dispensatie van de KNVB twee jaar langer in het zwarte pak dan ge- SEIZOEN 1988/1989

Persmappen | 1988 | | pagina 12