Exploitatie Eerste penningmeester Dick van der Klaauw meldt een jaarlijkse exploitatie van f 350.000,—. "We hebben een dure huishouding en de financiën vereisen naar mijn me ning meer aandacht dan bij andere clubs. We zijn meer dan alleen een voetbalvereni ging. Zonder overdrijving kunnen we vaststellen, dat AFC kwalitatief op een hoog plan staat. Die positie moeten we behouden. Buiten de voetballerij om zijn er veel aktiviteiten. Maar aan alles hangt een prijskaartje en iedereen probeert er terecht vanuit zijn eigen ak- tiviteit het beste van te maken. Daarbij draait het allemaal om geld. Het is daarom goed en noodzakelijk dat er de laatste jaren impulsen zijn geweest, waardoor de financiële si tuatie kon worden verbeterd", aldus Van der Klaauw, die als schatbewaarder van AFC thans aan zijn derde jaar begint. Eerste secretaris Johan de Bie heeft tevens in zijn portefeuille het commissariaat van so ciale zaken. Wat houden die werkzaamheden in? De Bie: "Wel, heel simpel. De aan dacht voor elkaar is heel belangrijk in het leven. Buiten de voetballerij zijn er zaken, waar mee rekening moet worden gehouden en dan bedoel ik de menselijke aspecten. Ik pro beer daaraan waar mogelijk aandacht te schenken. Het gaat daarbij niet alleen om vreugdevolle, maar vaak ook verdrietige zaken. Ik doe dit 'sociale werk' veelal samen met Sal van Gelder en de Zilveren Ploeg". Commissies Terug naar de organisatie van de voetballerij. De belangen van de diverse elftallen wor den behartigd door de leden van de vier elftalcommissies: 1Elftalcommissie A deze regelt de dagelijkse gang van zaken met betrekking tot de wedstrijden, trainingen, opstellingen, verzorging etcetera van de eerste vijf elftallen van AFC, die alle uitkomen in de KNVB; 2. Elftalcommissie B deze verricht dezelfde werkzaamheden maar dan bij het recrea tieve voetbal, de elftallen 6 tot en met 14; 3. Elftalcommissie C idem als A en B, in dit geval voor het zaterdagvoetbal, dat in de nieuwe competitie met zeven elftallen uitkomt; 4. Jeugdcommissie deze behartigt alle belangen van de 20 teams in de jeugdcompeti- tie. Zelfvertrouwen Het mag op grond van bovenstaand profiel duidelijk zijn dat de organisatie van een vere niging als de onze, AFC dus, waarschijnlijk meer krachtsinspanning vereist dan bij het leiden van een gemiddelde sportclub het geval is. Als conclusie mag gelden, dat hier sprake kan zijn van 'een klein bedrijf', ook al blijft bij AFC het begrip 'amateurisme' als opperste prioriteit in het vaandel staan. Een krachtig bestuur met een consistent beleid en een sterk gemotiveerd team van trai ners, verzorgers, begeleiders en commissieleden zullen AFC de weg kunnen doen vin- den naar haar honderdste verjaardag in 1995. Zelfvertrouwen en geloof in eigen kracht zullen die weg in de komende jaren moeten markeren. i-iïmm SEIZOEN 1988/1989

Persmappen | 1988 | | pagina 11