seizoen 87/88 nanciën. Bestuursleden en commissies, ze hebben voor hun aktiviteiten allemaal geld nodig en dus komen ze bij mij terecht. Als penningmeester behoort het stellen van priori teiten tot mijn belangrijkste taak. Ik ben degene, die het financieel geheel kan en moet overzien; ik voel mezelf als een soort overkoepelend gebeuren." "Bij alles wat we doen moeten we bedenken, dat het aspect voetbal voorop moet blijven staan", stelt voorzitter Akkerman nadrukkelijk. Secretaris De Bie is het daarmee eens en koppelt daaraan de uitspraak, dat we naast het prestatieve voetbal grote aandacht moe ten blijven besteden aan het recreatieve voetbal. In dat kader memoreert hij het vele en belangrijke werk van de B-commissie. "Daarnaast moeten wij als bestuur ons bewust zijn van de belangrijke sociale functie van de vereniging. AFC moet een trefpunt zijn en blij ven voor de jeugd." De Bie prijst zich gelukkig met de komst van een speciale commissaris voor pers en pu bliciteit in het bestuur. "AFC heeft daarmee ook naar buiten meer gezicht gekregen", meent hij. Dure huishouding Dick van der Klaauw verbindt daaraan een waarschuwing. "We moeten tot elke prijs on ze tradities behouden ondanks verbeteringen en vernieuwingen in materieel en bestuur lijk opzicht. Een club zonder tradities heeft smaak noch kleur". De schatkistbewaarder van AFC is niettemin dolgelukkig met het feit, dat de 'vriendelijke bedrijven' de mogelijk heid bieden tot nieuwe, belangrijke aktiviteiten. "We hebben een dure huishouding", stelt hij vast. "De voetballerij is op de dag van vandaag een geldverslindend bedrijf en zonder de hulp van onze vrienden van buiten zouden talloze zaken absoluut niet kunnen worden gerealiseerd." "Daarom is het voor ons uitermate verheugend, dat zich bij de negen AFC-vriendelijke bedrijven een tiende heeft aangesloten", voegt voorzitter Akkerman daaraan toe en ver volgt: "Overigens zou ik er persoonlijk niets op tegen hebben om in de toekomst een elf de en twaalfde bedrijf te verwelkomen..." Nog veel te doen Bedenker en stimulator van nieuwe ideeën en initiatieven (o.a. het 'bedrijven-projekt") is vice-voorzitter Kees Gehring. Hij is het met zijn collegae in het dagelijks bestuur eens, dat er al veel is bereikt, maar hij zou nog meer willen'. "Er is nog zoveel te doen en met een club als de onze, waarin zoveel talent en energie aanwezig is, moet dat ook kunnen. AFC heeft een prachtig verleden, maar als het aan mij ligt, een nog betere toekomst!" Behalve Gehring hebben alle gesprekspartners daar aan de boorden van de Maas en op de terrassen van het Vrijthof zo hun wensen. De Bie: "Wat zou je denken van een commissaris sociale zaken?" Van der Klaauw: "Als we vanwege de RAI ooit weg zouden moeten en een groot nieuw sportcomplex moeten inrichten: een golfbaan!" Akkerman: "Voor AFC van de jongste pupillen tot de veteranen en alles wat daar tus sen zit een van de weinige clubs in dit land zonder ledenverlies een plezierig, suc cesvol seizoen." ALLEN: "Voor Doby, Tonny en hun mannen de titel in 1988!" Gerard Trebert

Persmappen | 1987 | | pagina 9