seizoen 87/88 Beiden konden tijdens deze gedenkwaardige ontmoeting in 1953 in de verste verte niet vermoeden, dat kapitein Otto van Rijn en vaandrig Jan van Dijk jaren later respectievelijk als eerste penningmeester en voorzitter samen bestuurstaken voor AFC zouden verrich ten. Bloei en groei Jan van Dijk heeft de club 25 jaar als bestuurder gediend, eerst van zijn 29e jaar af als tweede secretaris, daarna onder Henk Kappelhoff als eerste secretaris, van 1972 tot 1976 als vice-voorzitter om tenslotte van 1976 tot 1985 als opvolger van Dio Hermens als voorzitter te fungeren. "Ik zeg altijd dat ik als bestuurslid de gouden jaren van AFC heb meegemaakt, de bloei en groeiperiode van de club. Het ledental breidde zich sterk uit, we verhuisden van de Zuidelijke Wandelweg naar ons huidige sportpark in Buitenveldert en we behaalden gro te sportieve successen: in tien jaar tijds viermaal kampioen." Consolidatie Als de belangrijkste taak van een AFC-voorzitter ziet Van Dijk de consolidatie en uitbrei ding van al het goede, wat de voorgangers hebben opgebouwd. "In mijn maiden speech als voorzitter heb ik destijds gezegd dat AFC moet blijven wat het altijd is geweest, een club met een grote reputatie. We hebben onze goede naam naar buiten op te houden. Het onderhouden van de uitstekende betrekkingen met de bond en andere verenigingen is van onschatbare waarde. In vergaderingen merk je pas goed wat de naam van AFC naar buiten betekent." En naar binnen? Van Dijk: "Ik kan het niet vaak genoeg zeggen, maar voor mij is de jeugdcommissie de belangrijkste commissie. Daarvan moet iedereen zich goed bewust zijn. Meer dan ruime aandacht voor de jeugd moet ook in het bestuur voorop blijven staan." 11

Persmappen | 1987 | | pagina 13