JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2015 - 2016 1. INLEIDING - Zondag 1 plaatst zich voor de Tweede Divisie Het seizoen 2015-2016 zit er nagenoeg op, een enkel team speelt nog in de nacompetitie voor een promotieplaats, maar dat is het dan wel zo'n beetje. Terugkijkend kunnen we con cluderen dat we weer een mooi en roerend seizoen achter de rug hebben. Sportief gezien gaat het AFC voor de wind. Ons vlaggenschip, de Zondag 1, heeft onder leiding van trainer Bart Logchies promotie naar de Tweede Divisie bewerkstelligd door in de competitie uitein delijk als zesde te eindigen. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht, stonden we zelfs fier bovenaan. Maar na de winterstop en het wegvallen van WKE, wat ons zomaar 6 punten kostte, ging het een stuk moeizamer. Op de voorlaatste speeldag, na nota bene een nipte nederlaag tegen de Koninklijke HFC, wisten we ons veilig van promotie. Het resulteerde vreemd genoeg niet in een juichstemming, al was de prestatie er echt niet minder om. Na het vorige seizoen nog tegen de degradatie te hebben gevochten, behoort AFC 1 tot de top van de amateurs van Nederland en dat op zich is iets waar we trots op mogen zijn. Over amateurvoetbal gesproken, daar kunnen we met het door de KNVB gevoerde beleid en de invoering van een semiprofessionele Tweede Divisie een groot vraagteken bij zetten, zoals diverse clubleden en bestuurders van overige, veelal traditionele, verenigingen mij reeds voorgingen. Maar daarover verderop in het Jaarverslag meer. - Zaterdag 1 kampioen en promoveert naar de Eerste Klasse We gaan nog even verder want naast de Zondag 1 kenden we nog meer successen en kampioenen binnen ons aller AFC. Wat te denken van de Zaterdag 1. Kampioen van de Tweede Klasse en volgend seizoen voor het eerst uitkomend in de Eerste Klasse. Aan het begin van het seizoen werd een nieuwe weg ingeslagen. Het bestuur wilde het zaterdag team voorzien van een sterke AFC-signatuur. Medebestuurslid Lou Hekster is daar samen met onder andere zijn C-commissie goed in geslaagd, zo kan inmiddels worden vastgesteld. Dit had tot gevolg dat Benno Nihom, kind van de club, als trainer werd aangesteld en spelers die de AFC-jeugdopleiding hadden doorlopen, maar inmiddels elders speelden, terugkeer den op het oude nest. To name a few: Floris Dokkum, Wessel Westerhof, Michael Malm- berg, Mels Otsen en Tobias Kistemaker. Na een stroef begin kwam de diesel op gang en bleef het team vele wedstrijden op rij ongeslagen. Totdat het kampioenschap in zicht kwam, heel even was er een hapering, maar dat duurde gelukkig maar even en op de laatste speeldag werd overtuigend gewonnen en het kampioenschap binnengehaald. Hulde aan dit vriendenteam, trainer en overige begeleiding. - De Kampioenen Bij de Senioren werden de Zondag 6 en Zaterdag 9 kampioen. Bij de Jeugd wist de Zater dag B1 zelfs de dubbel te veroveren, een unieke prestatie waar deze knullen, trainer Yuri Rose en de overige begeleiding trots op mogen zijn. Overige kampioenen bij de Jeugd zijn de D9, E6, E10, F2 en F6 en de Meiden E1 en F1. Hulde en felicitaties aan allen! De Zondag B1 heeft via winst in de nacompetitie promotie naar de Hoofdklasse bewerkstel ligd. Proficiat! Ook de Zaterdag A2 wist op overtuigende wijze promotie (naar de 2e Divisie) veilig te stellen door 6-0 winst in Zwolle op de A1 van ACV Assen. - Knappe prestaties bij de Jeugd Naast de genoemde kampioenschappen verdient de Zaterdag A1 een speciale vermelding. Uit een zeer benarde positie werd na een trainerswissel onder aanvoering van Joey van Leijenhorst en Kay Bottse na een indrukwekkende inhaalrace behoud in de Eerste Divisie bewerkstelligd. Chapeau voor deze meer dan knappe prestatie! Evenzo verdienstelijk zijn de prestaties van onze D1 en C1 die zich tussen alle BVO's staande hielden in de hoogste divi sie. De D1 wist en passant ook nog een groot tweedaags internationaal toernooi met diverse BVO's, waaronder AZ, PSV, Twente, Vitesse, Anderlecht, Genk, Leverkusen en Malmö, te

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 2