laatste maal verzorgd door het 'Kiendreamteam', bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Hans Hulst en Roy van Dijk. Zij kregen tijdens het Jaardiner uit handen van voorzitter Ad Westerhof de nieuw in het leven geroepen 'Goed Genoeg Award' uitgereikt en zullen de organisatie volgend jaar overdragen aan een nieuw team. Ook dit jaar was de belangstelling groot, maar liefst 230 mensen werden getrakteerd op een caba reteske avond die in het teken stond van James Bond en omlijst met wederom schitterende prijzen. Op maandag 28 december 2015 vond het Goed Genoeg Klaverjastoernooi plaats en op vrijdag 1 januari was het weer tijd voor de 'Sixes', het zes tegen zes voetbaltoernooi op AFC dat al sinds de jaren '50 (toen nog aan de Zuidelijke Wandelweg) traditiegetrouw op Nieuwjaarsdag wordt ge speeld. Het geslaagde toernooi kende dit jaar een bijzonder grote opkomst, hetgeen wellicht mede is toe te schrijven aan de goede weersomstandigheden. Een ander sportief evenement dat jaarlijks veel belangstelling trekt, is het Gelukkig Nieuwjaar Zaal voetbaltoernooi in de Emergohal, georganiseerd door leden van de B- en C Commissie. Winnaars dit jaar was de combi tussen Zaterdag 6 en 7 respectievelijk de Zaterdag 2. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op zondag 3 januari 2016, werd wederom goed bezocht. Ruim 100 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Ken ter smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Zij konden tevens luisteren naar de nieuwjaarstoespraak van onze voor zitter Ad Westerhof, die nog maar eens benadrukte dat AFC een club is rijk aan tradities. Daarmee roemde hij de zovelen AFC'ers die meer dan een eeuw lang vol overgave aan onze club gewerkt hebben en deze hebben gemaakt tot wat we vandaag zijn. De beste amateurclub van Nederland. Ad plaatste tevens een kritische noot ten aanzien van het beleid van de KNVB, dat zich laat leiden door de belangen van het betaalde voetbal. De invoering van een nieuwe landelijke Tweede Divisie is inmiddels niet te voorkomen. AFC is en was er geen voorstander van, sportief gaan we de uitda ging echter niet uit de weg en plaatsing is inmiddels een feit. Een ander belangrijk onderwerp dat Ad in zijn toespraak naar voren haalde, is de inrichting van het nieuwe sportpark. Dit dossier vormt een heuse uitdaging en er vindt veelvuldig overleg plaats met een uitvoeringsteam van de Gemeente Amsterdam. De ruimte is beperkt en AFC zal de velden 6 en 7 kwijtraken. Daarvoor in de plaats komt een tijdelijk nieuw kunstgrasveld en uiteindelijk zullen we over vijf velden met verlichting beschikken. De meest in het oog springende werkzaamheden zullen in 2017 beginnen. Het eerste verbleef van 6 tot en met 10 januari 2016 op Gran Canaria ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft. Hoogtepunt zoals te doen gebruikelijk was de avond van de speeches om de Silver Spoon. Deze werd naar verluidt verdiend gewonnen door Frank Abbring. Op zaterdag 16 januari 2016 werd voor de 13e maal op rij de AFC Superstars/Borchland Spektakel voor de Champions League-, World Cup-, E- en F-pupillen georganiseerd, Dit mega-evenement voor de jongste AFC-jeugd is telkenmale een groot succes. Naast voetbal kent dit grootste trai ningskamp van Nederland bowlen, midgetgolf, zaklopen en een voetbalquiz. Onder de vele vrijwil ligers die helpen dit evenement voor de 400 jeugdige AFC'ertjes in goede banen te leiden, waren de spelers van de Zaterdag 1, alsmede de spelers van de C1 en de A2. Keeperstrainer en kinder vriend Hans van Rossum werd door jeugdvoorzitter Peter Dekkers in het zonnetje gezet en ontving de 'Chris Schröder prijs' en bijbehorende trofee voor al zijn inspanningen voor de club. Op zondagavond 17 januari 2016 werd, eerder dan gebruikelijk, AFC haar 121ste verjaardag gevierd met het AFC Jaardiner, wederom gehouden in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. Oud-voorzitter en Erelid Machiel van der Woude verving op prima wijze Tom Egbers als tafelpre ses. Laatstgenoemde moest als presentator van het NOS-programma Studio Voetbal deze avond werken, in verband met diens werkverplichting voor de NOS. Zoals eerder gememoreerd ontving het Kien Dreamteam uit handen van voorzitter Ad Westerhof de Goed Genoeg Award voor hun jarenlange inspanningen ten behoeve van dit grootse evene ment. Max Flam werd benoemd tot Lid van Verdienste voor zijn jarenlange vrijwillige inspanningen voor de Commissie Seniorenvoetbal. Hij hield een mooi dankwoord en het was van zijn gezicht af te le zen dat deze erkenning veel voor hem betekent. De avond kreeg extra allure in de vorm van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, die werd uitgereikt

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 21