22. ACC AFC's dochtervereniging ACC, opgericht op 5 maart 1921 viert dit jaar haar 95-jarig bestaan. Tij dens de derby tegen onze oude buren uit het Amsterdamse Bos, VRA, op 17 juli zal hier op gepas te wijze aandacht aan worden besteed. Wij hopen dan ook dat vele AFC'ers hierbij aanwezig zullen zijn. Het eerste elftal presteert de laatste jaren zeer goed en bevindt zich ook dit jaar weer in de top van de Topklasse. Na een stroef begin waarin de eerste twee wedstrijden verloren gingen, werd maar liefst viermaal op rij gewonnen. ACC levert ook dit jaar weer een groot aantal spelers aan de diverse nationale jeugdselecties. Een teken dat onze jeugdafdeling veel talent herbergt en dat is een goed teken naar de toekomst. Het afgelopen seizoen eindigde het eerste elftal op een verdienstelijke derde plaats. In de T20 competitie werd zelfs het kampioenschap behaald door in de halve finale het sterke Dosti te ver slaan en in de finale korte metten te maken met VRA. Helaas hebben we afscheid moeten nemen van internationals Paul van Meekeren en Roelof van der Merwe, die beiden hun carrière in Engeland voortzetten. Daar staat tegenover dat wicketkee per/batsman Mangalliso Mosehle voor een tweede seizoen is teruggekeerd en wij ook versterking hebben gevonden in Zuid-Afrikaan (ex-Titans) fast bowler/batsman Juan Pierre de Villiers. De 18-jarige Sikander Zulfiqar, een van de drieling Zulfiqar, zit bij de selectie van het Nederlands elftal en is mee geweest naar het WK T20 in India. En daar zijn we als ACC reuzetrots op. Tot slot vermelding dat ook dit jaar de Bar gerund wordt door het team van Ben Markx, die als gastheer/chef de cuisine ons wekelijks heerlijke maaltijden voorschotelt. U bent allen van harte uit genodigd eens bij een thuiswedstrijd van ons eerste te komen kijken en te genieten van de culinaire hoogstandjes. 23. DE EVENEMENTEN AFC is een club rijk aan tradities. Er zijn dan ook jaarlijks weer een groot aantal evenementen, sommigen zijn eenmalig, maar vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Hieronder volgt een overzicht. Gedurende de zomermaanden werd met succes een tweetal AFC Voetbalkampen georganiseerd voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 6 tot en met 14 jaar. Maar liefst 240 jeugdleden werden in de maand juli respectievelijk augustus een week lang actief bezig gehouden met allerlei voetbalvaar digheden, spelletjes, sport quizzen, partijtjes, penaltyschieten en niet te vergeten de beroemde wa terglijbanen. Een pluim voor de organisatie die prima verzorgd was. Op 10 september werd een bijzondere avond gehouden met als titel 'Seizoen Kick-Off 2015-2016'. Op deze geslaagde avond werden de vele geledingen van AFC in beeld gebracht door middel van interviews met betrokkenen. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de uitreiking van de nieu we Persmap aan de speciale gasten David Endt en Stanley Menzo. De avond werd in goede ba nen geleid door Mathijs Groenewoud van het Amsterdamsche Voetbal. Tijdens de herfstvakantie werd er voor de AFC-jeugd de traditionele Herfst2daagse georganiseerd. Aansluitend vond het eerste Herfstvoetbalkamp, waar zo'n 150 kinderen van binnen en buiten ge durende drie dagen veel plezier aan beleefden. Op vrijdag 6 november 2015 kwamen 105 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC'ers die 25 jaar of langer lid zijn. De oudste aanwezige was Georg Horn (73 jaar lid). Totaal telt de Zilveren Ploeg 238 leden. De eerste bijeenkomst vond plaats in 1958 in café Schiller. Op woensdag 2 december 2015 was de Sinterklaasviering voor de allerjongsten en op 16 decem ber het traditionele Kerstdiner voor alle zaterdag- en zondag C-junioren, aangevuld met de meiden van de D1 en de B1. Mistery guest was dit keer Ajaxied John Heitinga. Deze avond was wederom een groot succes. Vrijdag 18 december 2015 was de avond van het Kienen. Dit evenement werd voor de 20ste en

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 20