het opnemen en zeker stellen van recente foto's of bestanden zoals teamindelingen. Daarnaast werd ook het nodige handwerk verricht zoals het maken en ophangen van een nieuw sponsorbord boven de ingang of het beschrijven van alle Bekers Schalen. In haar streven ordelijk te beschrijven wat in het archief aanwezig is, heeft de commissie dit jaar de categorie Bekers Schalen geïnventariseerd. Alleen al qua bekers blijkt het dat AFC er ruim 300 heeft waarvan sommigen al meer een halve eeuw. Vastgesteld is dat de ruimte om ze allemaal te exposeren ontbreekt, maar wellicht wordt dat gerealiseerd als AFC een nieuw clubhuis krijgt. Goed nieuws is te melden uit de categorie Beeld Geluid. Te verwachten is dat kort na de zomer vakantie alle videoverslagen van ons eerste elftal vanaf het seizoen 2000 - 2001 via de website oproepbaar zullen zijn. Dankzij een extra financiële bijdrage van het bestuur en het gegeven dat RTV-NH dit tegen kostprijs doet, wordt dit gerealiseerd. Zorgen heeft de commissie ook. Daar waar veel waardevolle gegevens (elftalindelingen, medede lingen van sociale aard) tot op heden "automatisch" gedigitaliseerd en opgenomen werden in het doorzoekbare archief, is dat steeds minder vanzelfsprekend. Veel AFC'ers doorzoeken het archief op eigen achternaam om te kijken met wie ze (soms zeer vele jaren geleden) in een elftal speelden. Die opstellingen werden gepubliceerd in de Schakel en na digitalisering was het terug vinden daar van eenvoudig. Echter, deze zaken worden steeds meer alleen gepubliceerd via de website (geen enkele elftalindeling van de jeugd is dat laatste twee jaren gepubliceerd in de Schakel) en daardoor niet meer automatisch vastgelegd. Sterker, indelingen van jeugdelftallen van 2014-2015 zijn ver moedelijk al niet meer te achterhalen. Daarmee verdwijnt een stukje geschiedenis en daar maakt de commissie zich zorgen over. Wel probeert ze er oplossingen voor te vinden die echter alleen succesvol zijn als in andere delen van de AFC daar positief op reageert. Het is aanmatigend te stellen dat het digitalisering van het archief geheel voltooid is. Maar, dankzij een naar voren gehaald budget konden in het najaar van 2015 de Schakels vanaf 1972, het fotoar chief en de statuten aan het digitaal doorzoekbare archief worden toegevoegd. Zeker het fotoar chief mag zich verheugen in frequente raadpleging, mede gezien het regelmatig opduiken van fo to's hieruit bij aankondigingen op de website. De belangrijkste delen zijn nu veiliggesteld zodat daarmee dit jaar pas op de plaats gemaakt kon worden. Dit dan wel met uitzondering van de pers map of het jaarverslag. De commissie bestond uit Rik de Boer, voorzitter, Hans de Wijs Sr., Wim Ringe en Edwin Geluk. Alle leden van de commissie stellen zich herkiesbaar met dien verstande dat ondergetekende zijn rol als voorzitter neerlegt en de commissie besloten heeft Wim Ringe in die functie voor te dragen. Namens de archiefcommissie, Rik de Boer Voorzitter 15. DE COMMISSIE COMMERCIELE ZAKEN Een bijdrage van Ronald Koster. Nicolaas van Ommeren, ondersteund door Rene van Schajik, heeft de Commerciële Commissie tot eind december bestuurd. Vanwege de wisselingen in het Bestuur heeft Ronald Koster deze portefeuille op bestuurlijk niveau vanaf 1 januari overgenomen. Nicolaas en zijn commissie heb ben een zeer gezonde situatie neergezet waar wij alle betrokkenen enorm voor willen bedanken. Ronald en zijn commissie hebben de commerciële vruchten hiervan reeds geplukt en de zaken succesvol voortgezet. De commissie werd vrij spoedig uitgebreid met de volgende personen: Joost van Dolen, Dick Rijna en Peter van Leeuwen, allen spelers van Veteranen 3. Na meerdere malen bij elkaar te zijn gekomen is deze commissie vrij snel aan het werk gegaan en heeft de volgende AFC Vriendelijke Bedrijven voor het seizoen 2016-2017 aan AFC weten te binden. Frank Sterel van Sterel c.s. na een afwezigheid van een aantal jaar is wederom AFC Vriendelijk Bedrijf geworden en heeft en passant gelijk zijn jongste zoon lid gemaakt. Ruitenheer B.V. doet veel sponsoring op het gebied van voetbal en directeur Rene ter Borgh heeft aangegeven dat hij er trots op is om AFC Vriendelijke Bedrijf te worden nadat hij reeds een aantal jaar als bordsponsor vertegenwoordigd was op het hoofdveld.

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 16