al de wedstrijden. In de voorjaarscompetitie was het spannend tot de laatste wedstrijd, maar de ME1 sleepte het tweede kampioenschap binnen. De MD1 was net zo succesvol en won onge slagen de 7 -7 competitie. De tweede helft van het seizoen werd de MD1 de MC1 en speelde ze voor het eerst 11 tegen 11waar ze in de 3de klasse de nodige ervaring opdeden en keurig in de middenmoot eindigden. De MB1 had een goed seizoen. Zowel als team en individueel was er in dit tweede jaar echt ontwikkeling te zien, wat zich vertaalde in een mooie 3de plek in de eerste klasse in de na-en voorjaarscompetitie. Komend seizoen gaat het meisjesvoetbal bij AFC verder groeien van 5 naar 7 teams, zodat elke categorie vertegenwoordigd is (F, E, D, C, B en A). Zo komt er meer structuur en continuïteit voor de toekomst. "Alles is mogelijk in het (jeugd)voetbal" Na de eerste seizoenhelft stond de A1 kansloos onderaan in de eerste divisie. Na de eerste wedstrijden in de degradatie poule waren de supporters al radeloos. De reeks nederlagen werd niet doorbroken, integendeel, er werd gewoon doorgegaan met verliezen. Echter werd op 11 fe bruari 2016 Joey van Leijenhorst aangesteld als trainer van het team, twee dagen voor de, voor AFC altijd belangrijke wedstrijd tegen Zeeburgia A1. Hij had maar weinig tijd om het team naar zijn hand te zetten en dat bleek te kort. Er werd op 13 februari weliswaar met 3-0 verloren van Zeeburgia maar het leek wel of er een andere geest in het team was gevaren. Onder leiding van Joey werd op 27 februari het eerste punt behaald. Tegen VVV/Helmond Sport A1 vocht onze A1 zich naar een 0-0 gelijkspel dat als overwinning werd gevierd. Op 5 maart behaalde de A1 haar eerste overwinning, Brabant United werd in het stadion de Vliert in Den Bosch met 2-3 geklopt. Meerdere overwinningen volgden. Onder leiding van Joey werd het geloof in eigen kunnen her vonden, werd voor iedere punt gevochten en werd een teamgeest gesmeed die thuishoort bij AFC. Natuurlijk moet het team in het zonnetje gezet worden, maar de meeste eer komt toe aan Joey die uit een verloren situatie het team naar lijfsbehoud in de eerste divisie leidde. Belangrijk voor AFC en de continuïteit van ons jeugdvoetbal. "Veel reuring" De evenementen commissie heeft ook dit seizoen alle spelers weer blij gemaakt met een ge slaagde herfst tweedaagse, een mooie Sinterklaasviering en een gezellig kerstdiner voor de C junioren en niet te vergeten: AFC Superstars in Borchland waar dankzij de steun van de hele zaterdag 1 selectie een hele bijzondere dag is beleefd. En dan op 29 mei, was het weer zover.... De 3e editie van het Dick van der Klaauw toernooi (oud- voorzitter en Erelid) voor F1 en eerstejaars E-pupillen selecties. Afgelopen zondag, 6 juni, vond op AFC het traditionele Mini WK plaats. Deze jaarlijkse seizoen afsluiter voor onze jong(st)e jeugd trok dit jaar, waarschijnlijk mede door het fantastische weer, ruim 450 kinderen (jongens en meisjes) uit onze Eredivisie, Champions League, F- E- en D-Pupillen. Het was een fantastische dag op onze AFC, waarmee de club maar weer eens heeft bewezen over prachtige tradities te beschikken. AFC is meer dan voetbal zullen we maar zeggen. Mooie evenementen en herinneringen voor de jeugd bij AFC. Daarnaast blijft het AFC-voetbalkamp steeds groeien in populariteit. "Een woord van dank" Jan de Bruijne heeft aangegeven de Jeugdcommissie te gaan verlaten. Wij zullen zijn bijdrage zeker gaan missen en willen hem onder andere via deze weg oprecht bedanken voor zijn steun en support. De Jeugdcommissie 9. DE KLASSIEKE VETERANEN Een bijdrage van Maarten Oldenhof. Het seizoen 2015-16 was er een zonder hoge verwachtingen. De verwachte versterking van de zaterdag 2 bleef uit en bij velen gingen de jaren tellen. Toch hebben wij ook voetballend een uit stekend seizoen gehad. Tot de najaar vakantie stonden wij zelfs bovenaan. De 2 wedstrijden gepland tijdens de vakantie gingen verloren en dus daarmee ons uitzicht op het kampioenschap. Nu was Ajax als nieuwkomer ongelooflijk sterk en is ook meer dan terecht kampioen geworden.

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 12