Beemster (ZOB) keek dan ook vol verbazing toen de 'Heeren (oud)-studenten' met de mooie Oos tenrijk-bus van zondag 1 kwamen aanrijden. Natuurlijk gingen de drie punten mee terug de bus in. Zaterdag 4 van Justin Stoke en Michiel Bijloo c.s. hebben wederom een sterk en constant seizoen gedraaid en zijn uiteindelijk als 3e van de 11 teams in de competitie geëindigd. Prima! Zaterdag 5, van Sebastiaan Licht c.s. hebben lang om de titel gestreden maar zijn uiteindelijk als 3e geëindigd in een poule van 12. Door wat gepuzzel rolde er zelfs uiteindelijk nog promotiewed strijden uit de koker. Een eerste tweeluik met Sporting Martinus werd winnend afgesloten. Helaas heeft de Zat. 5 promotie naar de reserve 2e klasse via de nacompetitie niet kunnen bewerkstelligen. Zaterdag 6 is het team van Alain Leons c.s. en zij hebben sportief ook een meer dan aardig sei zoen gedraaid. Een 4e stek van de 11 teams was hun deel. Zaterdag 7, met zat-cie. lid Jack Huiman als stuwende kracht, zijn dit seizoen iets lager geëindigd als voorgaande jaren. 8e van de 12 teams luidde hun eindklassering. Het plezier was er niet minder om! De teams van Zat. 8 tot en met Zat. 12 zijn allemaal in de reserve 4e klasse uitgekomen. B- categorie. Zaterdag 8 was het team van Maarten Blokland c.s. En met circa tien nieuwe spelers, afkomstig van RAP, was hun selectie weer voltallig. Helaas sportief hebben zij een minder seizoen gedraaid en zijn zij als nummer 13 van de 14 ploegen geëindigd. Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe c.s. hebben een topseizoen gedraaid. En wat al vele jaren in het vat zat, is er nu eindelijk uitgekomen: Soeverein kampioen en volgend jaar naar de 3e klasse, A- categorie. Succes mannen! Zaterdag 10 was een nieuw team bij AFC en afkomstig van Roda'23. De gebroeders Huisman, Joost en Tom, nemen hier het voortouw. Niet slecht, een 5e stek van de 12 ploegen en zij voelden zich al snel thuis bij ons AFC. Zaterdag 11 was het team van Coen Doolaard, die later in het seizoen het stokje aan Frederik Til- man heeft overgedragen. Eigenlijk moest er nog een wedstrijd worden gespeeld en bij winst zou plek 4 van de 12 behaald zijn. Nu dus 5e en verder was het allemaal prima. Zaterdag 12 van Wieger v/d Linden c.s. hebben sportief wederom wat minder gedaan en zijn als 12e van de 13 ploegen geëindigd. Maar het plezier, naar verluidt, was er niet minder om! Zaterdag 13 van Thomas van der Werff c.s. waren eindelijk op hun verzoek in de reserve 5e klasse ingedeeld. En sportief betekende dit nu meedoen om de titel. Met 64 punten uit 26 wedstrijden zijn zij uiteindelijk verdienstelijk 2e geworden in hun poule. De Veteranen 1 AFC 35+1) van Sebo Woldringh c.s. waren dit jaar in een leuke poule ingedeeld met dit keer eens wat minder Amsterdamse tegenstanders. Het werd een lange competitie met maar liefst 26 wedstrijden. Helaas in de periode van Sinterklaas tot en met de Voorjaarsvakantie hebben zij een aantal dure punten verspeeld en daarmee ook het zicht op de titel. Uiteindelijk, mid dels een mooie eindsprint, zijn zij nog wel keurig 3e geworden. Europa lonkt en eerst wacht nog de traditionele seizoenafsluiting op 2 juli met een boottochtje door de grachten en wat sateetjes. Kan zo maar gezellig worden! De Veteranen 2 (AFC 35+2), voormalig zat 10 van Victor de Vries c.s., hebben hun vuurdoop ge had in de veteranencompetitie. Het spel was dikwijls heel aardig, alleen sportief is het iets minder gelopen. 10e geëindigd van de12 ploegen. Dat wordt volgens seizoen gegarandeerd beter. Veteranen 3 (AFC 45+1), met nog steeds ""Marko"" (Marcel Koster voor intimi) aan het roer, heb ben sportief een goed seizoen gedraaid in hun 45+ competitie. Een 3e plek was hun deel. Leuk om ook altijd het wel en wee, via de verslagen van Anton Fasel, te lezen op onze site bij hun teampa gina. Overigens de 3e helft was ook altijd bijzonder gezellig. Maar geldt dat eigenlijk niet voor alle seniorenteams? Tot zover de verrichtingen van Zaterdag 1 tot en met 13, alsmede de Veteranen 1, 2 en 3. Net als vorig seizoen hebben wederom alle teams (op een wedstrijd na bij zat 11) hun volledige aantal wedstrijden kunnen spelen. Er zijn dan ook weer opmerkelijk weinig wedstrijden afgelast. Daarbij heeft natuurlijk het nieuwe kunstgrasveld 3 en de kg-velden bij de tegenstanders zeker aan bijge dragen. Zoals het hoort een woord van dank aan al degenen die bij hebben gedragen aan een vlotte orga nisatie ten behoeve van het zaterdag seniorenvoetbal. Aldus, in willekeurige volgorde: Onze terech te vrijwilligster van het jaar, Marian Janssen, met haar wedstrijdtafel en mede geassisteerd door de

Jaarverslagen | 2016 | | pagina 10