meisjes teams, 12 Champions League teams, 12 World Cup teams en 8 Eredivisie teams. In het seizoen 2014-2015 telde AFC maar liefst 19 kampioenen Senioren: Zondag 11. Junioren: B5, Meisjes B1 en C5, Pupillen: Najaarscompetitie: E4, E10, E11 en D8. Pupillen: Voorjaarscompetitie: B5, E3, E4, E6, E9, E11, E12, E14, Meisjes F1, F4, F8, F9, F10, F11 en F14 Zondag 3 is gepromoveerd naar de Reserve Eerste klasse via de nacompetitie. De C1 promoveerde dankzij en derde plaats naar de Eredivisie. Tot slot won de E3 de Dis trictsbeker. 5. TOPAMATEURS Het seizoen 2014/2015 laat zich best beschrijven als een jaargang waarin eind goed, al goed bleek te zijn! Zondag 1 Na het succesvolle seizoen 2013/2014 dat AFC afsloot als de algeheel kampioen bij de zondagamateurs volgde een bijzonder moeilijke start in de Topklasse. Zoals dat vaker gebeurde bij kampioenen in het volgende jaar, is het lastig gebleken om dat niveau vast te houden. Met het stoppen van doelpuntenmachine Sjoerd Jens, de zware blessure van Pepijn Kluin en het vertrek van Joost Heij boette het vlaggenschip in aan scorend vermogen. De staf werd dit seizoen uitgebreid met Jeroen Brussee als aanvulling op de teammanager Bob Duis. Het tech nisch beleid was onveranderd in handen van hoofdtrainer Willem Leushuis, assistent Saïd Moumane en keeperstrainer Bela Szenasi en ook de verdere staf bleef onveranderd met club artsen Lex Swaan en Bas Pijnenburg en fysiotherapeuten Bas ter Hoeven en Michael Oliveira en materiaalman Hans van Rossum. In de voorbereiding werd een speltactiek afgestemd op de selectie en stapte AFC over op een versterkt middenveld met twee spitsen. De oefenwedstrijden werden gebruikt om dit sys teem in te slijpen en wederom reisde het elftal af naar het Belluno van Dé Hurwits, die nu al tra ditiegetrouw deze zomerstage mogelijk maakte. Na de voorbereiding versterkte spits Damien Menzo de voorhoede met zijn overgang van FC Volendam naar the Reds. Eind augustus startte de competitie tegen promovendus EDO vals met een nederlaag en dit werd gevolgd door verlies thuis tegen OJC Rosmalen. In de tweede ronde van de KNVB- beker stond tussentijds de thuiswedstrijd tegen Excelsior, de eredivisionist van oud-AFC'er Daryl van Mieghem, op het programma. Het was juist hij die met zijn twee doelpunten ervoor zorgde dat AFC het bekertoernooi verliet. Duidelijk was na de start dat AFC een lastig seizoen ging doormaken in deze jaargang vooral ook vanwege een blessuregolf met vele puzzels in de opstelling als gevolg. De blessures van onder andere Geoffrey Galata, Daan Sutorius, Youssef el Abdalloui en Tim Wulffraat lieten zich zwaar wegen. De kwetsuur van Rogier Wissink noopte hem zelfs zijn actieve voetballoop baan te beëindigen en aanvoerder Laurens Samsom vertrok tussentijds naar het Midden-Oosten als nieuwscorrespondent voor RTL. Na herstel met winstpartijen in de drie daaropvolgende wedstrijden volgde een moeizame periode tot de winterstop. In de 11 volgende wedstrijden werd slechts één keer gewonnen van HBS, drie keer gelijk gespeeld en maar liefst zeven keer een nederlaag geleden. Het was duidelijk dat de regerend kampioen een impuls nodig had en die werd gezocht in het afscheid van trainer Willem Leushuis. Stanley Menzo stak graag zijn oude liefde de helpen de hand toe en nam het roer over in de winterstop. Hij startte als hoofdtrainer met de wintersta- ge in Malaga/Torremolinos en dat bleek achteraf het spreekwoordelijk keerpunt. Onder zijn lei ding werd in het restant van de competitie nog maar éénmaal verloren tegen VVSB. In de span nende strijd om het lijfsbehoud in de Topklasse werden in de overige 13 wedstrijden zeven gelij ke spelen en zes winstpartijen behaald. Deze ongekende prestatie bleek uiteindelijk goed voor de veilige tiende plaats op de ranglijst en als klap op de vuurpijl winst in de derde periode. Deze titel geeft recht op directe plaatsing in de tweede ronde van de KNVB-beker aankomend sei zoen. Het voordeel van het nadeel van de vele blessures is dat dit seizoen vele talenten uit de

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 4