etablissement van spits Sander Hommel, Bar Bistro Select. Met partners werd uitgebreid gege ten en een klein feestje gevierd. Wij plannen onze buitenlandtrip ditmaal als voorbereiding voor het seizoen 2015-2016. Sander en Wilfred zijn ook nog bezig om ons ook binnen het veld er re presentatief uit te laten zien. De Klassieke Veteranen Commissie bestond dit jaar uit Maarten Oldenhof, Pieter Scholten en Lennard Parlevliet en heeft getracht het gat te vullen dat Frank Keizer achterliet die jarenlang alle zaken rond de Klassiekers tot in de puntjes bijhield en verzorgde. De Klassiekers zijn hem daarvoor grote dank verschuldigd. Wij willen alle invallers, zowel binnen als buiten de club, be danken en wij willen Peter Brans heel erg bedanken voor het probleemloos leiden van onze wedstrijden. En last but not least zullen wij onze coach Wim Husers erg gaan missen voor zijn coaching, zijn wil om te winnen, zijn mails en zijn relativering van het belangrijkste onbelangrijke deel van ons leven. 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Tijdens het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Commissie in het leven te roepen. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voetballende leden in het algemeen, maar ook een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Voorts is een interne opleiding opgezet voor diverse voor A.F.C. functionerende sporttherapeu- ten. Al weer 16 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking. De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, fysiotherapeut Wim Crouwel (voorzit ter), sporttherapeut Michael Olivieira en sportverzorger Co Grosze Nipper. Allen zijn herkies- Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, fysiothera peut Bas ter Hoeven van de praktijk Mobilis en sporttherapeut Michael Olivieira. Blijkbaar een succesformule welke als onderdeel van dezelfde staf, welke vorig seizoen heeft geleid tot het kampioenschap Topklasse bij de zondag amateurs. De senioren 2 werd begeleid door sportthe rapeut Dennis Schroder, welke tevens de jun. A1 onder zijn hoede nam. De zaterdag senioren 1 werd begeleid door fysiotherapeut Kevin Beckers, eveneens van de praktijk Mobilis. De A.F.C. Top-jeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door sportthe- rapeuten Dennis Schroder (jun. A1), Jan de Bruijne ortho-manueel arts (jun. A2), sporttherapeut Jürgen Boerleider (jun. B1), fysiotherapeut i/o Tim de Klerk (jun. B2) en de sporttherapeutes Floor Monas (jun. C1) en Aukje Spoelstra (jun. D1). Tevens waren allen inzetbaar bij diverse door de commissies zowel in- als outdoor georganiseerde toernooien. De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel heeft tot een moderne communicatie over en weer geleid met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Een belangrijk verlengstuk daarvan bleek door een nieuw inloop spreekuur op maandag- en woensdagmiddag in te stellen. De uitbreiding van het Bas Rachman Medisch Centrum in 2014 heeft daartoe een professionele werkomstan digheid gecreëerd. De jaarlijks verplichte A.E.D. (Automatisch Externe Defibrillator) training werd dit keer door 15 verschillende AFC functionarissen met goed gevolg bijgewoond. Als een club als A.F.C. door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje. 11. PERS, PUBLICITEIT en EVENEMENTEN De commissie bestaande uit Hans Elias, Thomas Rijsman, Laurens Samsom, Laurens Bi- anchi en Bobby Gehring kende wat betreft haar verantwoordelijkheden een intensief vereni gingsjaar. Onze commissie droeg zorg voor de vernieuwde website www.afc.nl, ons clubblad de Schakel ('die komt binden, d'oude club aan d'oude vrinden) alle sociale media berichtgeving op facebook, twitter en instagram, de AFColumns, de ontvangst van de pers bij de thuiswedstrijden van AFC 1, het programmablad 'AFC thuis', AFC Huiswerk, AFC in Beeld en natuurlijk de Pers map ter introductie van het seizoen 2014-2015. Op 9 april van dit jaar werd de prachtig vernieuwde AFC website gelanceerd. Een tijdro-

Jaarverslagen | 2015 | | pagina 11