JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2013 - 2014 1. INLEIDING Het seizoen 2013 - 2014 is waarschijnlijk het meest succesvolle seizoen uit de lange club historie. Nadat ons 1ste zich vorig seizoen op het nippertje wist te handhaven in de Topklas se, bleek AFC dit seizoen over een zeer sterke selectie te beschikken en troonde het zich dik verdiend en met ruime voorsprong tot kampioen van de Topklasse Zondag. Een gewel dige prestatie uiteraard van de nieuwe trainer Willem Leushuis en zijn mannen. Gevolg hier van was een smakelijk nagerecht in de vorm van 2 wedstrijden tegen Zaterdagkampioen Spakenburg. Helaas werd dit tweeluik niet gewonnen maar de totaalprestatie van ons 1ste vervult iedere AFC-er met trots. Ook Zondag 2 was zeer succesvol en hoewel het daar lange tijd niet naar uitzag behaalde het team onder leiding van trainer Joey van Leijenhorst het kampioenschap in de Reserve Hoofdklasse A. In de strijd om het algeheel Nederlands kampioenschap voor reserveteams kwam het 2de net iets te kort, maar dat mocht de pret niet drukken. Complimenten uiteraard voor de spelers en begeleiding en zeker ook voor de vertrekkende Joey van Leijenhorst die wij bij zijn nieuwe club Abcoude veel succes toewensen. De Zaterdag A1 degradeerde vorig seizoen uit de sterke Eerste Divisie maar werd dit seizoen onder leiding van Roy Tular kam pioen in de tweede Divisie B en keert derhalve na één jaar al weer terug. Zaterdag 1 wist zich net als vorig seizoen te plaatsen voor de nacompetitie. Na de hoopgevende winst op UW, werd over 2 wedstrijden nipt het onderspit gedolven tegen Almkerk. Hierdoor zal Za terdag 1 volgend seizoen opnieuw uitkomen in de 2de klasse. Bij de jeugd waren weer de nodige kampioenschappen te vieren: 15 in totaal. De F 6 werd zelfs 2 keer kampioen. Grote klasse! Bij de senioren werd, maast de al genoemde Zondag 1 en 2 ook Zaterdag 8 kampioen. In het hoofdstuk Resultaten seizoen 2012-2013 leest u hier meer over. Onze vereniging is een (119 jaar) oude vereniging maar staat gelukkig ook open voor nieu we ontwikkelingen. Een initiatief van een aantal jonge AFC-ers om meisjes- en vrouwen voetbal bij AFC te introduceren sloot uitstekend aan bij de gedachten die hierover in het be stuur leefden en besloten werd dit in een Buitengewone Algemene Vergadering, gehouden op 10 april, in stemming te brengen. Met ruime meerderheid werd dit voorstel aanvaard en dus zal met ingang van het nieuwe seizoen meisjes- en vrouwen voetbal bij AFC te bewon deren zijn. Ook werd een interne vrijdagavondcompetitie, onder de welluidende naam Hee rendivisie, geïntroduceerd en zullen volgend seizoen voor het eerst 5-jarigen worden toege laten. Naast alles wat direct met voetbal heeft te maken gebeurde er natuurlijk veel meer binnen onze mooie club. Zo werd op 3 november 2013 het Bas Rachman Sport Medisch Centrum geopend, en kwam ons nieuwe sportpark weer iets dichter bij al is er tussen de Gemeente en AFC nog geen witte rook. Het streven blijft uiteraard gericht op een AFC- waardig sportpark op de Zuidas. Meer hierover leest u verder in dit jaarverslag in een bijdra ge van onze voorzitter. In dit jaarverslag wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de Top- amateurs, de senioren, de jeugd, de overige commissies, de evenementen enkele opvallen de wisselingen in de samenstelling van het bestuur en nog veel meer. Over al deze zaken berichten wij aan de hand van de volgende hoofdstukken: 2 - De Algemene Vergadering 3 - Het bestuur en de interne organisatie 4 - Resultaten seizoen 2013 - 2014 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10 - De commissie medische zaken 11 - Pers, Publiciteit en Evenementen 12 - Archiefcommissie 13 - De commissie Commerciële Zaken 14 - De Scheidsrechterscommissie 15 - De overige commissies 16 - Supportersclub "the Reds" 17 - Stichting "Keep Smiling" 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 19 - AFC en de Zuidas 20 - De evenementen 21-4 mei herdenking

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 2