trad daarbij op als commissaris sportparkontwikkeling. Uitgangspunt voor het ruimtelijk ontwerp betreft 5 kunstgrasvelden, oost-west gelegen, met een 180 graden gedraaid hoofdveld. Gestreefd wordt naar voldoende ruimte tussen de velden, in het bijzonder het hoofdveld, dat zal worden voorzien van 2 tribunes en toe schouwers dijkjes, zoals wij die nu ook kennen. Alle velden zijn voorzien van een lichtin stallatie. Het clubgebouw zal een omvang hebben van ca. 2000 m2. Over de huurprijs of een andere vorm van financiering vindt op dit moment nog overleg plaats met de Ge meente. Verder wordt nog onderzoek gedaan naar uitbreiding van het complex in noor delijke richting. Wat betreft het parkeren worden goede afspraken nagestreefd met de beheerder van de ondergrondse parkeergarage en de Gemeente. Uitgangspunt is dat de bezoekers van ons complex geen commerciële tarieven behoeven te betalen en wordt uitgegaan van dubbelgebruik van de parkeergarage. Op het maaiveld zullen 25 gratis parkeerplaatsen worden gesitueerd. Wat betreft de milieueisen zijn is de vigerende wet- en regelgeving van toepassing. De schaduw- en windwerking lijkt op dit moment geen obstakel om met het plan door te gaan. Wel zal in deze de vinger aan de pols worden gehouden. De accommodatie eisen van het complex worden getoetst aan de normen die de KNVB formuleert ten aanzien van het voetbal op Topklasse/Jupiler niveau. Ten aanzien van de planning en fasering wordt gestreefd naar bestuurlijke goedkeuring in 2014 door B&W en de AV van AFC. In 2015 zal vervolgens de start van de uitvoering plaatsvinden en in 2018 wordt het com plex opgeleverd. De realisatie van het complex wordt gefaseerd uitgevoerd. In alle fasen kan AFC beschikken over 4 kunstgrasvelden en 2 grasvelden. Het tijdelijke zesde veld kan worden benut totdat het voor een ander doel wordt aangewend. Direct nadat de overeenkomst tussen Gemeente en SGG/AFC getekend is zal het oude kunstgrasveld van een nieuwe toplaag worden voorzien door de Gemeente. Op grond van het bovenstaande is het bestuur van AFC positief gestemd over de laatste ontwikkelingen. Onze club blijft op deze wijze verankerd op de Zuidas met een compact, markant sportcomplex dat door de moderne inrichting en optimale benutting van de ruimte voldoet aan de toekomstige eisen en behoeften van onze leden. 20. DE EVENEMENTEN AFC is een club rijk aan tradities. Er zijn dan ook jaarlijks weer een groot aantal evenemen ten, sommigen zijn eenmalig, maar vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Een groot aantal wordt hieronder kort beschreven. Op 1 september 2013 werd, na afloop van de wedstrijd AFC - Lienden, de 31ste Persmap in het clubhuis gepresenteerd. Ditmaal onder regie van Thomas Rijsman en Bobby Gehring en bijgestaan door Henny Kottmann en vele anderen. Ook dit jaar weer was er sprake van een fraai vormgegeven, zeer boeiende en lezenswaardige editie. Op vrijdag 1 november 2013 kwamen meer dan 100 Zilveren Ploegers bijeen voor de tra ditionele bijeenkomst van AFC-ers die 25 jaar of langer lid zijn. De organisatie van deze geweldige avond was zoals altijd weer in vertrouwde handen van Tafelvoorzitter Johan de Bie, bijgestaan door Hans Honsdrecht, Hans de Wijs en Edwin Geluk. 5 nieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten: Pieter Sandberg, Ronald Koster, Ben Heesen, Maarten Blokland en Frank Schroder. De avond werd opgeluisterd door een wervelend op treden van het Jordanese zangduo "duo voor gezelligheid". Johan de Bie nam na 23 jaar op voortreffelijke wijze als tafelvoorzitter te hebben gefungeerd, afscheid. Zijn plaats wordt overgenomen door Frank Reddering. Op vrijdag 20 december 2013 vond het traditionele Kienen plaats, en wel voor de 18de keer in successie georganiseerd door het Kien Dream Team bestaande uit Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst en Ron van Doesburg. Een evenement dat zijn weerga niet kent en ieder jaar zoveel bezoekers trekt dat voor het voortbestaan van het clubhuis moet worden gevreesd. Dit wordt grotendeels veroorzaakt door de zeer enthousi aste en vooral humoristische wijze waarop dit evenement steeds weer wordt gepresen teerd. Er waren ongeveer 240 kieners afgekomen op dit spektakel in de hoop één of meer

Jaarverslagen | 2014 | | pagina 17